Порошенко: В Україні не буде децентралізації в сфері оборони і зовнішньої політики

Сфери оборони, національної безпеки і зовнішньої політики не зачепить процес децентралізації влади в Україні
Depo.Влада
6 квітня 2015 12:43
ФОТО: depo.ua

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час засідання Конституційної комісії, передає depo.ua.

"Хочу попередити, що є коло питань, яких децентралізація не торкнеться жодним чином. Навпаки, роль центру у цих питаннях збільшиться. Я сподіваюся на вашу підтримку. Це стосується питань оборони, національної безпеки, зовнішньої політики. Дуже вжно, щоб ми забезпечили координацію дій з центром у питанні боротьби з корупцією, це стосується ролі центру в питанні забезпечення прав і свобод громадян та забезпечення суверенітету, територіальної цілісності", - пояснив президент.

Крім того, на думку глави держави, децентралізація повинна максимально скоротити відстань між громадянином і владою на місцях.

"Базовим рівнем децентралізації буде не область, а місто, село, селище, територіальна громада і саме там нам треба сконцентрувати левову частину прав, щоб скоротити відстань між громадянином і владою... У процесі децентралізації, я думаю, що слід посилити відповідальність за сепаратистські заяви, а тим більше дії, і критерії яких повинні бути чітко визначені в законі, щоб і думати про це боялися", - зазначив Порошенко.

Як повідомляв depo.ua, 31 березня  Порошенко затвердив склад конституційної комісії, яка розроблятиме зміни до Основного закону, яка, зокрема, має розробити пропозиції щодо децентралізації влади.