Порошенко: Україні потрібні години аби подвоїти лінію оборони

Україна за години може подвоїти лінію оборони у разі розгортання повномасштабних бойових дій
Depo.Влада
21 березня 2015 22:21
ФОТО: depo.ua
Порошенко: Україні потрібні години аби подвоїти лінію оборони
Порошенко: Україні потрібні години аби подвоїти лінію оборони

Про це в інтерв'ю телеканалу "Інтер" заявив президент Петро Порошенко, повідомляє прес-служба глави держави.

"Якщо зараз проти України будуть розгорнуті повномасштабні бойові дії, маємо бути до цього готові. Тоді за години у війська повернуться українські герої, займуть визначену позицію в лінії оборони, і ми дуже швидко наростимо підрозділи на лінії оборони вдвічі. Нам є і буде ким захищати Батьківщину", - заявив Порошенко.

За його словами, перша черга військового резерву формуватиметься з числа демобілізованих військових. "Всі, хто мають бойовий досвід, добре проявив себе в боях, є справжнім патріотом України, зараховується до першої черги військового резерву", - сказав він, додавши, що відповідний законопроект вже поданий до Верховної Ради.

Такий крок, зазначив президент, необхідний для посилення обороноздатності України, яка, попри неухильне виконання Мінських домовленостей, прагнення мирного врегулювання ситуації, має бути готовою до будь-якого розвитку подій.

Втім, підкреслив Порошенко, демобілізованим воїнам треба допомогти повернутися до мирного життя. Перед ними постає чимало питань - відновлення на роботі чи пошук нової, лікування та реабілітація. "Саме тому я провів нараду за участі Прем'єр-міністра, голови Верховної Ради, міністрів, голів ОДА, де були поставлені абсолютно чіткі завдання - починаючи від процедури видачі свідоцтва учасника АТО, завершуючи прийняттям рішень щодо звільнення чи надання пільг у сплаті комунальних послуг", - сказав президент.

Для потреб лікування та реабілітації воїнів було ухвалено рішення про передачу у тимчасове користування профспілкових оздоровчих закладів Міністерству оборони. Президент повідомив, що відповідний законопроект вже подано на розгляд парламенту.

Порошенко зазначив, що тримає на особистому контролі виконання всіх доручень щодо надання підтримки демобілізованим військовослужбовцям-учасникам АТО.