Порошенко закликав нардепів відмовитися від недоторканності вже влітку

Президент України Петро Порошенко розраховує, що ВР прийме на поточній сесії у першому читанні законопроект про скасування депутатської недоторканності
Depo.Влада
19 червня 2015 17:44
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив сьогодні в ході наради з керівниками силових відомств і структур, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

Порошенко нагадав, що сьогодні було оприлюднено рішення Конституційного Суду щодо законопроекту про скасування депутатської і обмеження суддівської недоторканності.

"Прошу Парламент вже на цій сесії проголосувати в першому читанні зміни до Конституції, якими передбачається зняття депутатської недоторканності і обмеження недоторканності суддів", - заявив Порошенко.

"Тоді припиняться дискусії про те, що злочинці йдуть в Парламент під "дах" для того, щоб уникнути відповідальності. Припиняться дискусії, яким чином ті чи інші підозрювані зникають з країни, скориставшись недоторканністю. Повинні бути ефективні дії, які дозволять нам боротися із злочинністю", - підкреслив Глава держави. 

Нагадаємо, що Конституційний суд України визнав конституційним законопроект про скасування депутатської та суддівської недоторканності.

Як відомо, законопроектом №1776 пропонується зі статті 80 Конституції виключити норму, згідно з якою депутатам гарантується депутатська недоторканність і де зазначено, що депутати не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані без згоди Ради.

У ст. 126 пропонується закріпити, що суддя не може бути без згоди Вищої ради юстиції (а не парламенту, як це передбачено чинною редакцією) бути затриманий, і до нього не може бути застосовано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до винесення обвинувального вироку судом.

Разом з тим такий імунітет суддів не буде поширюватися на випадки затримання при скоєнні або безпосередньо після вчинення важкого або особливо важкого злочину проти життя і здоров'я людини.