Порошенко розповів, як відновлення Донбасу піде на користь клімату

Попри всі виклики, Україна залишається відданою зобов’язанням за Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату та Кіотським протоколом
Depo.Влада
30 листопада 2015 18:57
ФОТО: depo.ua
Порошенко розповів, як відновлення Донбасу піде на користь клімату
Порошенко розповів, як відновлення Донбасу піде на користь клімату

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час свого виступу 21-й сесії Конференції сторін Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату COP21, передає depo.ua.

"Моя країна послідовно робить свій внесок у зусилля, спрямовані на скорочення антропогенних викидів парникових газів, для того, щоб обмежити небезпечну глобальну температуру. Україна поставила перед собою мету в 2030 році не перевищувати 60% від рівня викидів парникових газів 1990 року", - зазначив Порошенко.

"Ми визначили цей рівень, пам’ятаючи про масштабні завдання, які Україна повинна вирішити, щоб відновити Донбас. Ми говоримо про реконструкцію зруйнованих промислових підприємств, у тому числі інфраструктури, залізниць, нафто- і газопроводів, водопостачання, а також об'єктів соціальної сфери.

Величезна робота, яка ще має бути зроблена, призведе до збільшення виробництва металу і неметалевих будівельних матеріалів. При цьому ми виходимо з того, що Україна не буде перевищувати ліміт рівня викидів парникових газів", - запевнив президент.

Він також висловив впевненість, що після відновлення Донбасу Україна зможе досягти рівня, що є значно нижчим за той, що ми задекларували в нашому очікуваному національно-визначеному внеску.

"Тим не менш, щоб бути в змозі досягти масштабнішої мети, ми повинні врегулювати конфлікт на Донбасі – мирним шляхом і в суворій відповідності з Мінськими угодами. Тут ми покладаємося на наших партнерів, зокрема на Німеччину та Францію, та на Європейський Союз в цілому. Ми також покладаємось на нашу трансатлантичну солідарність", - зазначив Порошенко.

Він також наголосив, що Україна повинна забезпечити достатні фінансові ресурси для реконструкції Донбасу.

"Більш того, ці ресурси можна розглядати як інвестиції у боротьбу зі зміною клімату. Тому що новий український Донбас має бути зосереджений на енергоефективності", - сказав президент. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада