Порошенко розповів, коли Шокін відзвітує про "справи" проти Януковича

У вівторок, 28 липня, Генпрокурор Віктор Шокін поінформує суспільство про передачу до суду справ на колишнє керівництво держави на чолі з Віктором Януковичем
Depo.Влада
25 липня 2015 23:48
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю телеканалу СТБ, яке вийшло в ефір 25 липня, заявив президент Петро Порошенко, повідомляє прес-служба президента.

"Суспільство має це знати. Судді мають бути під громадським наглядом", - наголосив президент.

За словами Порошенка, необхідно привернути увагу до розгляду цих справ у судах, щоб суспільство могло спостерігати за їх розвитком.

"(Має бути) ефективний громадський контроль за діяльністю всіх гілок влади", - зазначив президент.

Також Порошенко зазначив, що прийнятий закон про справедливий суд дозволяє припинити практику непрозорого призначення суддів.

"Проводити це лише через конкурс. Ми маємо забезпечити кадрове оновлення судової гілки влади", - наголосив Порошенко.

Він зауважив, що Вища рада юстиції має прозвітувати, що вже сотні суддів звільнено із своїх посад.

Також Порошенко заявив, що протягом двох тижнів після отримання висновку Венеціанської комісії він внесе на розгляд Верховної Ради проект змін до Конституції в частині судової гілки влади.

"Ми маємо нарешті забезпечити ефективний принцип комплектації судів, формування суддівського корпусу, збільшення відповідальності і прозорості діяльності судової системи", - сказав президент і висловив сподівання, що Верховна Рада підтримає ці конституційні зміни.

Порошенко також зазначив, що після змін щодо децентралізації влади мають відбутися конституційні зміни щодо судової реформи, за чим настане черга конституційних змін по збільшенню і захисту прав людини.