Порошенко: Референдум у Нідерландах не зупиняє євроінтеграцію України

Президент України Петро Порошенко вважає, що референдум в Нідерландах щодо Угоди про асоціацію з ЄС не зупиняє євроінтеграційних намірів України
Depo.Влада
26 листопада 2015 16:22
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив на спільному брифінгу з прем`єр-міністром Нідерландів Марком Рютте, передає depo.ua.

"По-перше, цей референдум не зупиняє Асоціацію. По-друге, інтегральна частина угоди - це торгова угода. Це унікальна можливість для бізнесу України і бізнесу Нідерландів. Мова йде про два величезних ринки - України і Нідерландів. Від цього виграють обидва народи", - наголосив Порошенко.

"Україна, Молдова і Грузія - три країни, які підписали Угоду про асоціацію рік тому. Ця Угода про реформи, захист прав людини, захист демократії. І в мене є питання, хто може бути проти демократії? Хто може бути проти свободи? Хто може бути проти реформ? Хто може бути проти боротьби з корупцією і сприятливого інвестиційного клімату?" - наголосив глава держави. При цьому він підкреслив, що асоціація з ЄС означає для України прощання з Радянським Союзом, "це рубікон, який ми маємо перейти".

У свою чергу, коментуючи можливість ратифікації Нідерландами угоди про асоціацію України з ЄС, Рютте зазначив, що Нідерланди хочуть бачити в ЄС надійних, стабільних і передбачуваних сусідів.

Нагадаємо, наразі всі країни Євросоюзу ратифікували угоду про асоціацію з Україною, однак в Нідерландах 6 квітня має відбутися референдум щодо Угоди.

Міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс виключає набуття чинності угодою про асоціацію між Україною і Європейським Союзом до проведення референдуму в Нідерландах. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада