Порошенко просить Раду терміново створити Антикорупційне бюро

Президент України Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний проект Закону «Про систему спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції», за яким пропонується створити Національне антикорупційне бюро
Depo.Влада
4 вересня 2014 13:18
ФОТО: depo.ua
Порошенко просить Раду терміново створити Антикорупційне бюро
Порошенко просить Раду терміново створити Антикорупційне бюро

Як повідомили ДеПо в прес-службі Адміністрації президента, згідно з проектом документа, Національне бюро створюється як державний орган, якому доручають попереджати, виявляти, припиняти і розкривати кримінальні злочини, які будуть відноситися до його компетенції.

В АП уточнили, що завданням Національного бюро буде визначати протидію кримінальним корупційним правопорушенням, котрі будуть скоєні посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і становлять загрозу національній безпеці.

Згідно із законопроектом, основними функціями створеного державного органу мають стати досудове розслідування віднесених до його кримінальних правопорушень та проведення оперативно-розшукових заходів.

Як відомо, в березні 2014 року керівником Антикорупційного бюро призначили журналістку і громадську активістку Тетяну Чорновол. Офіційно вона числилася уповноваженою Кабінету Міністрів України з антикорупційної політики. Проте нещодавно відмовилася від цієї посади.