Порошенко просить Раду і МЗС не пускати на вибори росіян з РЄ

П'ятий президент України Петро Порошенко закликає Верховну Раду і МЗС з не пускати представників Росії у Раді Европи як спостерігачів на парламентських виборах в Україні

Своє звернення до органів влади Порошенко оголосив під час виступу на IV Форумі місцевого розвитку в Трускавці, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Я сьогодні, користуючись наявністю такої великої кількості телекамер, звертаюся до Верховної Ради, звертаюся до МЗС (з проханням. – прим. ред.) уважно розглянути позицію щодо місії Ради Європи щодо спостереження за парламентськими виборами в Україні. Я вношу пропозицію, що ми не допустимо, якщо в складі цієї місії будуть спостерігачі-росіяни", - наголосив Порошенко.

Політик переконаний, що росіяни не можуть вчити українців демократії, і перевіряти ступінь демократичності виборів в Україні.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін запропонував відкликати запрошення для ПАРЄ взяти участь у спостереженні за достроковими парламентськими виборами в тому випадку, якщо повноваження російської делегації будуть підтверджені.

Довідка: У ніч на 25 червня ПАРЄ проголосувала за зняття санкцій з Росії і повернення російської делегації у склад організації.

За резолюцію проголосували 118 депутатів, 62 – проти, 10 – утрималися. Важливо, що рішення, схвалене у Страсбурзі, принципово змінює санкційний механізм.

В українському МЗС резолюцію ПАРЄ назвали неприпустимою поступкою Росії.

 У Франції люди влаштували протест через повернення Росії до ПАРЄ.

Водночас Російська делегація подала заявку на підтвердження своїх повноважень в ПАРЄ.

Тоді українська делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї на знак протесту проти повернення делегації Росії.

Також Україна відкликала постійного представника України в Раді Європи Дмитра Кулебу для консультацій.

26 червня моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи не підтримав поправки до проекту резолюції про затвердження повноважень делегації Росії, які передбачали санкції.

Читайте також: Росію повернули в ПАРЄ. Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна