Порошенко пояснив, чому Саакашвілі не може стати прем'єром

Президент України Петро Порошенко відреагував на петицію про необхідність призначення голови Одеської ОДА Михайла Саакашвілі прем'єр-міністром України
Depo.Влада
24 вересня 2015 08:50
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться на сайті глави держави під текстом електронної петиції, передає depo.ua.

"Що стосується висунення кандидатури М.Саакашвілі на пост прем'єр-міністра України, то тут слід враховувати норми чинного законодавства. Згідно з Конституцією України прем'єр-міністр України призначається Верховною Радою України за поданням президента України (пункт 12 частини першої статті 85, частина друга статті 114 ). Президент України вносить подання про призначення Верховною радою України прем'єр-міністра України за пропозицією коаліції депутатських фракцій у Верховній раді України, сформованої відповідно до Конституції України, в строк не пізніше ніж на п'ятнадцятий день після одержання такої пропозиції (частина восьма статті 83 пункт 9 частини першої статті 106) ", - пояснив законодавчий аспект Порошенко.

За словами Порошенка, Рада 11 грудня 2014 схвалила програму діяльності Кабінету міністрів Арсенія Яценюка, і протягом року (до 11 грудня 2015 року) Рада не може розглядати питання про відповідальність цього уряду.

Крім того, необхідною умовою початку вищенаведеної процедури призначення прем'єра є особиста згода кандидата про призначення на цю посаду.

"Однак Саакашвілі з цього питання не висловлювався", - зазначається у відповіді.

Нагадаємо, 16 вересня сам Саакашвілі заявив, що не претендує на посаду прем'єр-міністра України.

Більше новин читайте на Влада.depo.ua