Порошенко поспілкувався з колишніми в'язнями і визволителями Освенціма

В Освенцімі президент України Петро Порошенко поспілкувався з українцями-колишніми в'язнями табору Аушвіц-Біркенау і співгромадянами-учасниками звільнення табору від нацистів
Depo.Влада
27 січня 2015 22:00
ФОТО: depo.ua
Порошенко поспілкувався з колишніми в
Порошенко поспілкувався з колишніми в'язнями і визволителями Освенціма

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу голови української держави.

Під час зустрічі зі свідками тих трагічних подій, яка відбулася після завершення заходів з вшанування пам'яті жертв концтабору, президент зазначив, що сьогодні вся світова спільнота низько схиляє голову і шанує тих, хто поклав край злочинам проти людства.

Разом з Порошенком з ув'язненими Аушвіца й учасниками його звільнення поспілкувалася колишня ув'язнена концтабору дев'яносторічна Анастасія Гулей і дев'яностолітній учасник боїв за визволення в'язнів концтабору Аушвіц-Біркенау Микола Карпенко, які також взяли участь у пам'ятних заходах.

«В боях за визволення Освенціма і навколишніх населених пунктів склали голови 231 радянський солдат, з яких кожний п'ятий - українець. Підрозділами командували полковник Василь Петренко, українець з Полтавщини, полковник Анатолій Ковалевський з Чернігівщини. Майор Анатолій Шапіро - український єврей з Полтавщини. Саме солдати його батальйону першими пройшли під сумнозвісними воротами з написом «Робота звільняє» (Arbeit macht frei). І першим танком, який розбив ворота, керував українець Ігор Побірченко. Про це днями дуже яскраво нагадав міністр закордонних справ Польщі Ґжеґож Схетина», - заявив український президент.

«Й сьогодні вже онуки і правнуки тих, хто захищав Україну понад сім десятиліть тому, залишили свої будинки, щоб захистити рідних і близьких та всю Батьківщину від дій агресора. Трагічних помилок минулого - не виправити. Убитих - не воскресити. Але засвоїти уроки історії - обов'язок сучасних політиків перед сьогоденням і майбутніми поколіннями. Повинні не лише пам'ятати про невинні жертви минулого, а й думати, як не допустити повторення трагедій, на зразок Голокосту і всієї Другої Світової Війни», - резюмував голова держави.

Нагадаємо, на території концтабору Освенцім сьогодні, в 70-ту річницю його визволення, пройшли урочисті заходи, в яких взяли участь представники 42 держав світу.