Порошенко поговорив з керівництвом ООН про реформи і миротворців

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з заступником генерального секретаря ООН і главою Програми розвитку ООН Хелен Кларк, яка відвідує Україну з офіційним візитом
Depo.Влада
23 березня 2015 21:51
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави, повідомляє depo.ua.

"Сторони обговорили широкий спектр питань, серед яких головними були - ситуація на Донбасі, можливість залучення миротворців ООН для врегулювання ситуації в регіоні. Президент підкреслив необхідність активізації зусиль у напрямку миротворців під егідою ООН для деескалації ситуації на Донбасі і висловив сподівання, що Рада безпеки ООН Генеральна Асамблея цієї організації затвердять відповідний мандат", - сказано в повідомленні.

Кларк, в свою чергу, відзначила особливу роль України у багатьох миротворчих місіях і її значний внесок у процеси мирного врегулювання в різних частинах світу.

Співрозмовники також обговорили подальше впровадження реформ в Україні і проведення конституційного діалогу всередині країни.

Сторони домовилися про те, що Програма розвитку ООН буде залучена до процесу конституційних змін в Україні та сприятиме конституційному діалогу.

Президент України і глава програми розвитку ООН обговорили головні напрями і завдання великої міжнародної Донорської конференції, проведення якої заплановано в Україні в квітні, і домовилися активізувати зусилля щодо її підготовки та проведення.

Глава держави подякував Кларк за перегляд Плану гуманітарного реагування ООН (ПГР) на ситуацію на Донбасі, який був збільшений з 189 до 316 млн дол. і кількість одержувачів допомоги по 900 тис. зросла до 3,2 млн осіб.

Нагадаємо, 17 березня Верховна Рада прийняла звернення до ООН і ЄС про допуск миротворців в Україну.