Порошенко підписав закон про Державну службу

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про державну службу", який дає старт реформі системи державного управління
Depo.Влада
31 грудня 2015 19:57
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

"Реформа державної служби значною мірою визначає успіх і інших реформ, результати яких прямо залежать від якості управлінських рішень державних органів", - зазначив президент.

Підписуючи цей закон, глава держави зазначив: "Ця реформа повинна забезпечити нову якість державної служби у відповідності з кращою європейською практикою, встановити правові та організаційні засади цієї служби як професійної, політично неупередженої діяльності на благо держави і суспільства. При цьому громадянам України гарантується право рівного доступу до державної служби".

Закон передбачає такі реформаторські новації: введення на всі посади державної служби відбуватиметься тільки за конкурсом на основі особистих якостей і досягнень кандидатів на посади, виключаються будь-які корупційні механізми при надходженні та проходженні державної служби, державна служба стане деполітизованою, встановлюється прозора модель оплати праці, розроблена з урахуванням кращого європейського досвіду, вводиться компетентнісна модель управління людськими ресурсами, оцінка результатів роботи державних службовців, їх кар'єрна мотивація, підвищуються кваліфікаційні вимоги.

Президент також зазначив, що після підписання закону парламент, уряд, професійні громадські організації, експертне середовище будуть нести загальну відповідальність щодо впровадження його норм, підготовки та прийняття необхідних законодавчих та підзаконних актів.

У той же час Порошенко зазначив, що робота над цим законом стала гарним прикладом консолідації зусиль законодавчої, виконавчої гілок влади, громадськості, експертів для досягнення загальної цілі реформування державної служби.

Прийняття цього закону є однією з умов виконання Україною Угоди про фінансування контракту для України розвитку держави, підписаної 13 травня 2014 р. в Брюсселі, відповідно до якої здійснюється підтримка реформ в Україні з боку ЄС, зокрема за напрямом реформування системи державного управління. Ця підтримка передбачає, в тому числі і направлення частини коштів на оплату праці державних службовців, залучених до підготовки і здійснення реформ в Україні.

Нагадаємо, 10 грудня Верховна Рада прийняла закон про державну службу. Він вступить в силу з 1 травня 2016 року.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада