Порошенко переконаний, що Росія не обійдеться без української ГТС

Росія не обійдеться без української газотранспортної системи, в будь-якому разі, навіть після 2019 року

Про це заявив президент Петро Порошенко в інтерв'ю українським телеканалам, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу президента.

"Росія не обійдеться без української газотранспортної системи, в будь-якому разі. Після 2019 року, в тому числі. Друга позиція – "Північний потік-2" є абсолютно політичним проектом. Туди треба вкласти 15-20 млрд, а в нас система готова", - сказав.

За його словами, Україна готова транспортувати не 70, 80, 90 млрд кубометрів газу, які були транспортовані в 2017 році, а 150 млрд кубометрів.

"Тобто будівництво "Північного потоку-2" - викидання на вітер 20 млрд – є абсолютно економічно беззмістовним. І це я кажу лідерам Європейського Союзу: ви просто робите газ, який ви будете купувати, – дорожчим, а свою економіку – неконкурентоздатною. Ви дієте, в цьому випадку, аж ніяк не тільки в інтересах України. Ви дієте в інтересах єдності ЄС і конкурентоздатності ЄС. І я хочу вас запевнити, що мій голос так само як і голос України дуже добре почутий", - зазначив Порошенко.

Він розповів, що під час переговорів з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель домовився про низку практичних кроків.

"Результатом переговорів було те, що Німеччина вперше заявила: перший пункт, що "Північний потік-2" є не лише економічним, а політичним проектом. Що ми доводили багато місяців. І друге, що він не може бути реалізований, не враховуючи інтереси України", - наголосив Порошенко.

Президент зауважив, що під час переговорів з прем'єр-міністром Данії Ларсом Лекке Расмуссеном також було задекларовано в якості важливої умови – захист інтересів України.

"Послухайте, коли це було, щоб більшість Європейських країн у своїх переговорах щодо внутрішніх рішень з енергетичної безпеки ЄС щоразу наголошували на необхідності врахування інтересів України?", - зазначив він.

За його словами, це стало результатом підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, здійснених Україною реформ, які визнані ЄС і є фактично фундаментом для розширення напрямків співпраці в так званому "Східному партнерстві +".

На уточнююче запитання, як саме інтереси України будуть враховані, Президент зауважив: "Це можуть бути різні варіанти – починаючи від того, що Україні буде гарантовано не зниження обсягу транзиту".

Порошенко наголосив, що всі газові угоди Росії з усіма країнами ЄС мають застереження про Стокгольмський арбітраж.

"Сьогодні ми бачимо, що Росія не виконує рішення Стокгольмського арбітражу не лише в частині сплати нам 4,6 млрд доларів як компенсації збитків, які виграла Україна, так і в частині постачання нам газу, де росіяни зобов'язанні були виконувати контракт. І суд це підтвердив", - підкреслив Порошенко.

Нагадаємо, 12 квітня уряд Фінляндії видав повний комплект дозволів на будівництво газопроводу "Північний потік-2".

До цього повний пакет дозволів на будівництво та експлуатацію газопроводу видала Німеччина.

10 квітня Меркель повідомила, що у питанні будівництва "Північного потоку-2", Німеччина враховує "політичний компонент" і спілкується як із владою України, так і з президентом Росії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme