ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Порошенко оголосив дату "остаточного прощавай" Росії

Президент Петро Порошенко у понеділок, 10 грудня, підпише закон про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією

Depo.Влада
8 грудня 2018 15:41
ФОТО: depo.ua

Про це він повідомив під час урочистостей з нагоди 150-річчя заснування товариства "Просвіта" у Львові, інформує Depo.ua.

"Звичайно, є певний символізм в припиненні, нарешті, дії Договору про так звану дружбу з Росією. Відповідний закон я вніс до Верховної Ради, він позавчора був проголосований і в понеділок мною буде підписаний. Це історична подія. Рівно як і вихід із СНД", - наголосив Порошенко.

Нагадаємо, 6 грудня Верховна Рада схвалила за основу та в цілому з техніко-юрдичними правками президентський законопроект №0206 про розірвання договору про дружбу з Росією.

Того ж дня закон направили на підпис президенту.

Довідка: Договір про дружбу, співробітництво і партнерство або "Великий договір" Україна та Росія підписали 31 травня 1997 року. Він набрав чинності 1 квітня 1997 року.

Документ укладений терміном на 10 років. У разі, якщо Україна не розірве його, він буде автоматично пролонгований ще на 10 років.

У рамках цього договору країни-підписанти офіційно визнали кордони один одного й закріпили принципи стратегічного партнерства.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада