Порошенко одобрил пятилетний план развития Украины

Президент Петро Порошенко підписав указ «Про Стратегію сталого розвитку «Україна - 2020»
Depo.Влада
12 січня 2015 16:48
ФОТО: depo.ua
Порошенко одобрил пятилетний план развития Украины
Порошенко одобрил пятилетний план развития Украины

Як повідомляє прес-служба голови Адміністрації Президента, стратегія сталого розвитку України на період до 2020 року визначає цілі та показники їхнього досягнення, а також напрями та пріоритети розвитку країни. Метою реформ визначено досягнення європейських стандартів життя та гідного місця України у світі. «Стратегія-2020» включає в себе 62 реформи. З них пріоритетними визначено 8 реформ і 2 програми. Визначено 25 ключових показників успішності розвитку країни, передає depo.ua.

Першочерговими визначено: реформа системи національної безпеки і оборони, оновлення влади і антикорупційна реформа, судова та реформа правоохоронної системи, децентралізація та реформа державного управління, дерегулювання і розвиток підприємництва, реформа системи охорони здоров'я і податкова реформа.

Серед пріоритетів також реалізація двох програм - енергонезалежності та популяризації України у світі та просування інтересів держави у світовому інформаційному просторі.

Реалізація Стратегії передбачає досягнення 25 ключових показників, що оцінюють хід виконання реформ і програм. Зокрема, планується, що в рейтингу Світового банку Doing Business Україна займе місце серед перших 30 позицій, рейтинг за зобов'язаннями в іноземній валюті за шкалою рейтингового агентства Standard and Poors складе не нижче інвестиційної категорії «ВВВ», валовий внутрішній продукт (за паритетом купівельної спроможності ) у розрахунку на одну людину, який розраховує Світовий банк, підвищиться до $16 тис.

Чисті надходження прямих іноземних інвестицій до 2020 року мають скласти понад 40 млрд доларів США, витрати на національну безпеку та оборону - не менше 3% від ВВП. За індексом сприйняття корупції, який розраховує Transparency International, Україна має увійти до 50 кращих країн світу.

Головною передумовою реалізації Стратегії є суспільний договір між владою, бізнесом та громадянським суспільством, де кожна сторона має свою зону відповідальності.

Згідно з Указом, Кабінет Міністрів України щорічно до 15 лютого має затверджувати план дій щодо реалізації положень Стратегії та щоквартально інформувати про стан виконання плану дій щодо реалізації положень Стратегії.

Коментуючи затвердження Стратегії, заступник голови АП, секретар Національної ради реформ Дмитро Шимків зазначив, що її розробка проходила в кілька етапів із залученням широкого кола експертів та громадськості.

«Ми почали розробку Стратегії в липні цього року із запрошення громадськості надавати свої пропозиції щодо розвитку країни. Після цього ми провели кілька десятків обговорень і консультацій з фахівцями та громадськістю, організували можливість і отримали зауваження та пропозиції до Стратегії онлайн, провели онлайн-опитування про ключові показники ефективності розвитку країни», - сказав Шимків.

24 грудня на своєму першому засіданні Стратегію схвалила Національна рада реформ.

Нагадаємо, у вересні президент України Петро Порошенко оприлюднив основні положення програми реформ та розвитку «Стратегія-2020».