Порошенко обіцяє швидке надання громадянства іноземцям, які захищали Україну

Надання українського громадянства іноземцям, які захищали Україну, буде розглядатися невідкладно
Depo.Влада
3 листопада 2015 11:30
ФОТО: depo.ua

Про це заявив президент України Петро Порошенко у відповіді на електронну петицію "Дати громадянство іноземцям, які захищали і захищають Україну в зоні бойових дій", передає depo.ua.

"Враховуючи нагальну потребу у вирішенні питання прийняття громадянства України іноземних громадян, які захищали або захищають територіальну цілісність, у разі надходження до Комісії при президенті України з питань громадянства документів зазначених осіб вони будуть невідкладно розглянуті мною як главою держави і буде прийнято рішення відповідно до законодавства", - йдеться у відповіді.

Порошенко також зазначив, що законом "Про громадянство України" передбачається спрощений порядок прийняття до громадянства України осіб, які мають визначні заслуги перед країною, та осіб, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес.

Він додав, що для вирішення питання про надання громадянства необхідно особисто звернутися до територіального підрозділу Державної міграційної служби України за місцем проживання та подати документи.

Президент підкреслив, що доручив Міністерству внутрішніх справ і Державній міграційній службі без зволікань надавати консультаційну допомогу особам, які захищали і захищають цілісність держави, здійснювати детальне роз'яснення відповідних процедур з порушених питань, забезпечувати оперативний розгляд матеріалів.

Глава держави нагадав, що Верховною Радою України 6 жовтня цього року був прийнятий закон України, яким, зокрема, передбачається можливість проходження іноземцями та особами без громадянства військової служби у Збройних Силах України, а також прийнятий у першому читанні законопроект про спрощений порядок прийняття громадянства України іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу в Збройних Силах України.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада