Порошенко назвав умову проведення зустрічі "Нормандської четвірки"

Президент України має намір обговорити зустріч у "нормандському форматі" з Олланд і Меркель найближчим часом.
Depo.Влада
15 жовтня 2016 20:26
ФОТО: depo.ua

Україна готова до участі у зустрічі глав держав "Нормандської четвірки", якщо будуть напрацьовані її порядок денний і проекти рішень, а також за умови готовності Росії виконувати взяті в Мінську зобов'язання, заявив президент України Петро Порошенко, повідомляє Depo.ua з посиланням на ZN.ua.

"Ми постійно підкреслюємо, що ми готові до цієї зустрічі, але ключова позиція, щоб це не була зустріч заради зустрічі. Нам потрібно напрацювати порядок денний та проекти рішень", – сказав глава держави на брифінгу в Харкові в суботу, 15 жовтня.

Президент також повідомив про наміри обговорити це питання з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом найближчим часом.

"Завтра або в понеділок вранці відбудеться телефонна розмова з канцлером Німеччини і президентом Франції і, якщо ми бачимо перспективу, то ми готові в будь-який час зібрати цю зустріч, якщо Росія буде готова виконувати зобов'язання, які взяла на себе в пакеті з безпеки", – підкреслив Порошенко.

Президент також вказав на неприпустимість виходу України з Мінського процесу, так як в цьому зацікавлений Кремль. "Якщо хтось, свідомо чи несвідомо працюючи на країну-агресора, наполягає, щоб Україна самостійно ініціювала вихід з Мінського процесу, то так це ж те, чого тільки і чекають росіяни: мовляв, подивіться, що Україна не виконує домовленості, вони безвідповідавльні. І тоді - давайте знімати санкції з Росії, давайте не притягувати її до відповідальності... Це глухий кут. На сьогоднішній день я твердо переконаний, що потужною мотивацією для того, щоб тримати Росію за столом переговорів і забезпечувати сценарій, коли вони будуть виконувати взяті на себе зобов'язання, - є "Нормандський формат" і мінський процес", – резюмував президент, додавши, що Україна зацікавлена в залученні США до переговорного процесу, якщо РФ залишиться за столом переговорів.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада