Порошенко, Меркель і Олланд - за якнайшвидше продовження мінських переговорів

Президент України Петро Порошенко в телефонній розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом обговорив ситуацію на Донбасі, відзначивши необхідність якнайшвидших переговорів у рамках тристоронньої контактної групи Росія - Україна - ОБCЕ
Depo.Влада
15 грудня 2014 07:58
ФОТО: depo.ua
Порошенко, Меркель і Олланд - за якнайшвидше продовження мінських переговорів
Порошенко, Меркель і Олланд - за якнайшвидше продовження мінських переговорів

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на прес-службу глави держави.

Співрозмовники зазначили, що, незважаючи на зменшення кількості обстрілів з дня оголошення режиму припинення вогню - 9 грудня - поки що не проведене відведення військ і важкого озброєння від лінії розмежування, не закриті кордони і не звільнені заручники, відповідно до зобов'язань сторін, закріплених у Мінських домовленостях. За даними президента України, потрібно звільнити ще більше 600 осіб.

«Петро Порошенко, Ангела Меркель і Франсуа Олланд погодилися, що тристороння контактна група повинна якнайшвидше зустрітися для вжиття заходів щодо подальшого втілення всіх пунктів Мінських домовленостей, які є шляхом до деескалації конфлікту, а також для вирішення гуманітарних проблем на Донбасі», - зазначили в Адміністрації Президента.

Порошенко розповів про складну гуманітарну ситуацію та окреслив заходи, які українська сторона вживає для її врегулювання.

«Президент України повідомив, що найближчими днями українська влада направить для постраждалих регіонів гуманітарну допомогу з продовольством і ліками. Механізм тристоронньої контактної групи, а також співробітництво з міжнародними організаціями необхідні для її доставки та належного розповсюдження», - зазначили в АП.

Крім того, Порошенко, Меркель і Олланд обговорили можливості збільшення макрофінансової допомоги для України як через механізм міжнародних фінансових організацій, так і на двосторонньому рівні.

Президенти України та Франції і федеральний канцлер Німеччини висловилися за доцільність продовження діалогу в нормандському форматі.

Як повідомляв ДеПо, минулого тижня другий президент України Леонід Кучма, який представляє Київ на переговорах у Мінську, заявив, що не бачить доцільності в проведенні найближчими днями зустрічі контактної групи щодо ситуації на Донбасі , оскільки бойовики не дотримуються режиму припинення вогню.