Порошенко: Крим - це Україна, а не "гордость русских моряков"

Крим - це не військова база, не "гордость русских моряков", а невід'ємна частина України. І Україна ніколи не погодиться з окупацією півострову
Depo.Влада
18 травня 2015 17:29
ФОТО: depo.ua

Про це президент України Петро Порошенко заявив на вечорі-реквіємі у зв'язку з Днем боротьби за права кримськотатарського народу та 71-ми роковинами депортації, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Україна ніколи не погодиться з окупацією Криму і ніколи не віддасть на поталу один з корінних народів нашої спільної Вітчизни. Будемо боротися за права кримськотатарського народу, його національні і політичні свободи. Крим - це не військова база, не "гордость русских моряков", а невід'ємна частина України. Це унікальний регіон, перлина світової цивілізації, колиска кримських татар. Це - законна, визнана в світі його Батьківщина", - сказав президент.

Він підкреслив, що сьогодні неймовірно важко уявити атмосферу 44-го року, коли почалося наче "вселенське сонячне затемнення і над країною запалала полярна ніч тотального терору і страху". Але у лютому минулого року Україні і всьому світові нагадали, що з'явилася сила, яка бажає реанімувати радянську імперію зла, реабілітувати Сталіна, переписати історію, зауважив Порошенко.

Глава держави також наголосив, що внаслідок російської окупації Криму кримські татари опинилися перед серйозною загрозою знищення свого національного осередку, нових репресій і позбавлення корінного народу фундаментальних політичних свобод і громадянських прав.

"Сьогодні в Криму панує атмосфера страху. Дуже влучно сказала дружина Мустафи Джемілєва, шановна Сафінар-Ханум: "Життя завмерло. Всі чекають, що ситуація зміниться і буде легше дихати, щоби бути вільним від морального і фізичного терору. Люди зникають безвісти, їх заарештовують за екстремізм і тероризм", - констатував президент.

Раніше Порошенко закликав створити "дорожню карту" розвитку національної автономії кримськотатарського народу.