Порошенко на день став кримським татарином

Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ініціює створення робочої групи для розробки змін до Конституції, що стосуються права кримських татар на самовизначення
Depo.Влада
18 травня 2016 16:34
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив, виступаючи на концерті-реквіємі, присвяченому річниці депортації кримських татар, передає depo.ua.

"Ми хоч і з запізненням, але усвідомили необхідність створення в Криму національної автономії кримських татар з повним гарантуванням рівних прав і свобод етнічних українців, росіян та інших етносів півострова. Ми зобов'язані почати в парламенті України процес внесення змін і доповнень до розділу 10 Конституції України - АРК, які б в повній мірі виходили з невід'ємного права кримськотатарського народу на самовизначення в складі суверенної і незалежної української держави ", - сказав Порошенко.

"Крим був, є і буде залишатися невід'ємною частиною України. А країну-злочинницю змусять повернути вкрадене", - сказав він.

Президент додав, що рано чи пізно Крим повернеться під український суверенітет, яким би тривалим не опинився процес деокупації півострова.

"Такий злочин, як анексія, не має в міжнародному праві терміну давності. І я впевнений, що ми обов'язково повернемо український суверенітет на Крим і на окуповані райони Донбасу", - заявив глава держави.

Як відомо, сьогодні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу.

Депортація кримських татар розпочалася 18 травня 1944 року о 3 годині ранку й тривала до початку червня. Проте, перша і найбільша хвиля завершилася 20 травня.

Читайте також: День, який кримські татари ніколи не забудуть

Більше новин про політичне життя