Порошенко каже, що вимоги ЄС щодо антикорупційної прокуратури виконані

Україна виконала вимогу ЄС щодо обрання співробітників антикорупційної прокуратури
Depo.Влада
7 листопада 2015 15:28
ФОТО: depo.ua

Про це президент Петро Порошенко заявив в інтерв'ю передачі Conflict Zone, яка вийде в ефірі телеканалу DW 11 листопада, пише depo.ua з посиланням на Німецьку хвилю.

"Після критики з боку ЄС і представників українського громадянського суспільства було оновлено склад конкурсної комісії з обрання співробітників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Наступного ж дня ми усунули цих людей з конкурсної комісії і включили тих, кого пропонував ЄС, включно з паном Кесслером (Джованні Кесслер - італійський юрист, гендиректор Європейського управління боротьби з шахрайством)", - заявив Порошенко.

За його словами, головна мета - запровадити нову антикорупційну систему з 1 грудня.
"Ця система повинна мати довіру українського народу, української влади, наших європейських і американських партнерів", - зазначив президент.

Як відомо, раніше представництво ЄС в Україні закликало Україну вжити термінових заходів, щоб "відреагувати на обґрунтовані побоювання громадянського суспільства та експертів щодо формування конкурсної комісії з вибору антикорупційного прокурора".
Йдеться про чотирьох членів комісії, делегованих у серпні генеральним прокурором Віктором Шокіним. Генпрокурор делегував прокурорів, щодо частини з яких раніше лунали звинувачення у корупції.

У представництві ЄС наголосили, що конкурсна комісія має складатися з "незалежних і шановних членів, які мають повну довіру суспільства".

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада