Порошенко готовий дати Донбасу особливі привілеї, а РФ допомогти «зберегти обличчя»

Україна готова надати Донбасу статус спеціальної економічної зони з особливими відносинами з ЄС та Росією
Depo.Влада
12 січня 2015 19:17
ФОТО: depo.ua
Порошенко готовий дати Донбасу особливі привілеї, а РФ допомогти «зберегти обличчя»
Порошенко готовий дати Донбасу особливі привілеї, а РФ допомогти «зберегти обличчя»

Про це в інтерв'ю France 24 заявив президент Петро Порошенко, передає depo.ua

«Ми навіть готові запропонувати їм спеціальний статус вільної економічної зони зі спеціальним режимом (відносин) з Євросоюзом та Росією», - заявив Порошенко.

Для цього, за його словами на Донбасі мають відбутися законні вибори за українськими законами і обрані місцеві органи влади, пише «Українська правда».

Він нагадав, що Донбас, за законом, вже має особливий статус місцевого самоврядування, який не має жоден інший український регіон.

«І значну частину влади, включаючи те, якою мовою говорити, які пісні співати; значну частину економічної автономності вони мають (за законом про особливий порядок місцевого самоврядування - ред.)», - сказав він.

«Але це не питання інтересів людей, це не конфлікт між людьми Донбасу і решти України, це питання агресії, яка була нав'язана нам ззовні», - додав Порошенко.

Також він зазначив, що українська влада продовжує постачати на окуповані території газ на суму 6-7 млн доларів на день, не отримуючи жодної оплати.

Загалом, за його словами, військовий конфлікт на Сході обходиться Україні більш ніж в 10 млн доларів на день, що унеможливлює економічний ріст в країні.

«Це надзвичайний тиск на мою країну. І жодна країна світу не може забезпечити ріст економіки за умов такого дуже важкого типу війни. Тому що ми боремося з, можливо, найбільшою і найефективнішою армією європейського континенту», - упевнений він.

Порошенко також повідомив, що, за результатами переговорів як з міжнародними фінансовими організаціями МВФ та Світовим банком, так і з окремими країнами - США, ЄС, Австралією, Японією, Канадою та іншими - Україна розраховує отримати 13-15 млрд доларів впродовж двох років.

Як відомо, Порошенко також заявив, що Україна готова допомогти знайти варіант завершення конфлікту, при якому Росія зможе «зберегти обличчя».