Президент: Для повернення Донбасу там необхідно провести вибори

Без проведення на окупованому Донбасі виборів за українським законом мирне врегулювання зайде в глухий кут
Depo.Влада
11 жовтня 2015 18:37
ФОТО: depo.ua

Про це у зверненні до українців заявив президент Петро Порошенко.

"Мені як Президенту необхідні розуміння та підтримка українського парламенту. Такі самі, як при ухваленні проекту змін до Конституції та Закону про особливості режиму місцевого самоврядування в окремих районах Донеччини та Луганщини. Тільки тому, що раніше ці зміни були прийняті, сьогодні стало можливим довгоочікуване перемир’я, з’явилася перспектива добитися миру", - зазначив Порошенко.

"Без Верховної Ради не буде виборів. Без виборів на окупованих територіях політичне врегулювання зайде в глухий кут. Втім, дехто з українських політиків і не приховує, що вони саме такого варіанту й прагнуть. Тому й пропонують "оточити, заблокувати та ізолювати", а також "відрізати та віддати". Але це просте, примітивне рішення, яке не потребує ані інтелекту, ані політичної волі на відновлення цілісності країни, ані дипломатичного хисту. Тому це не мій сценарій. І не сценарій більшості українців, які прагнуть і миру, і возз’єднання країни", - додав президент.

За його словами, якщо втратимо шанс забрати назад Донеччину і Луганщину, "хто в світі говоритиме про повернення Криму - з країною, яка розкидається територіями?"

"Донбас – це також наша Вітчизна. А розмінюватися Батьківщиною – остання справа. Моя мета інша - зберегти країну. Тому я зроблю все, щоби шансом відновити територіальну цілісність, ми скористалися повною мірою", - зазначив глава держави.

Більше новин про події в державі читайте у розділі "Влада".