Порошенко: Боротьба з корупцією часто зводиться до помпезного затримання дрібних хабарників-невдах

Президент України Петро Порошенко закликав правоохоронців боротися з корупцією ефективніше – затримувати і судити організаторів корупційних масштабних корупційних схем, а не дрібних хабарників
Depo.Влада
10 липня 2015 12:17
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив під час розширеного засідання колегії Міністерства внутрішніх справ, передає  depo.ua.

"Адже нині боротьба з корупцією здебільшого зводиться до пошуку і затримання виконавців. Помпезно, часто під камери, але виконавців. А організатори корупційних схем залишаються в тіні, поза увагою. Я прошу переламати цю ситуацію, бо відповідати за корупційні дії мають насамперед організатори й замовники - попри політичну приналежність, попри займані посади", - заявив президента.

Він також наголосив, що правоохоронцям треба звітувати не про кількість порушених кримінальних справ, а за кількістю вироків суду, і за кількістю запроторених за ґрати злочинців.

"Корупційні чинники надто дорого обходяться суспільству - і не тільки створенням некомфортної атмосфери навколо окремої людини, коли вона намагається, ризикуючи всім, започаткувати бізнес. Вони дорого вартують міжнародному авторитету України, бо на сьогоднішній день ключової оцінкою ефективності наших реформ стає ефективність боротьби з корупцією. Обертаються мільярдними втратами з бюджету, що позначається на рівні життя громадян, - у першу чергу тих громадян, які є найменш захищеними верствами населення", - наголосив Порошенко. 

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.