UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Попи Московського патріархату висунули звинувачення Порошенку

УПЦ Московського патріархату вважає звернення президента та Верховної Ради до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію православній церкві в Україні перевищенням влади

Про це йдеться у заяві відділу зовнішніх церковних зв'язків Української Православної Церкви (Московського патріархату), передає Depo.ua.

"Відповідно до статті 35 Конституції України, церква є відокремленою від держави, а тому питання церковного життя церква вирішує самостійно", - заявляють в УПЦ МП.

Там стверджують, що "Українська Православна Церква, яка має канонічний зв'язок зі Вселенським Православ'ям, не зверталася до патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію Православній Церкві в Україні та не уповноважувала на це ні президента, ані депутатів Верховної Ради України".

"У зв'язку з цим згадані ініціативи є перевищенням влади, а також втручанням у церковні справи", - заявили в УПЦ МП.

Там там занепокоєні, що надання автокефалії православній церкві в Україні "розглядається як питання не лише релігії, але й геополітики".

"Переконані, що сфера релігійного життя не повинна ставати предметом політичних маніпуляцій. Не слід змішувати церковні й політичні, а тим більше геополітичні питання", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, 17 квітня президент України Петро Порошенко повідомив, що в Україні розпочалася процедура створення єдиної української православної церкви.

18 квітня Порошенко провів зустріч із предстоятелями православних церков України.

Того ж дня до Ради внесли проект постанови "Про підтримку звернення президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні".

19 квітня Рада підтримала церковну ініціативу Порошенка.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme