"Небо відкрите": Порошенко оголосив про початок створення єдиної помісної церкви

Президент України Петро Порошенко повідомив, що в Україні розпочалася процедура створення єдиної української православної церкви

Про це він заявив під час зустрічі з головами парламентських фракцій в Адміністрації президента, передає Depo.ua.

"Я можу вам оголосити дуже приємну новину. На сьогоднішній день Україна, як ніколи близька до появи власної автокефальної помісної церкви", – наголосив він, підкресливши, що у великодні свята "небо відкрите для прагнень і побажань віруючих".

Порошенко додав, що "це засвідчить не лише позицію вселенського патріарха, але й позицію членів синоду".

"Є абсолютно необхідні ключові елементи, які мають забезпечити цей процес. Перше – це звернення церковних ієрархів... Після моєї зустрічі з партіархом Філаретом, всі єпискоми української православної церкви київського патріархату поставили свої підписи, засвідчили в зверненні до вселенського патріарху щодо надання томасу новій українській православній автокефальній церкві. Всі до єдиного", – розповів він.

Президент пояснив, що єдина православна помісна церква не стане державною, адже всі віруючі матимуть право вільно обирати собі як конкретний храм, так і церковну юрисдикцію.

Він додав, що має намір звернутися до архієпископа Константинополя, вселенського патріарха Варфоломія із закликом надати томас щодо автокефалії православної церкви в Україні, а також закликав Верховну Раду якомога швидше підтримати його в цьому зверненні.

"Дуже сподіваюся, що це рішення може бути схвалене до 1030-річчя хрещення України-Русі", – підкреслив він.

Нагадаємо, 9 квітня президент Петро Порошенко під час поїздки в Стамбул зустрівся з константинопольським патріархом Варфоломієм.

Глава держави під час зустрічі вчергове наголосив на важливості створення в Україні єдиної помісної православної церкви.

Додамо, що минулого року Порошенко говорив, що князь Володимир Великий прийняв християнську віру від Константинопольської церкви, і тому саме від неї Україна чекає визнання автокефалії для помісної церкви.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна