Понад півмільйона українців загинули від політрепресій, – Турчинов

В результаті політичних репресій загинули понад півмільйона українців
Depo.Влада
15 травня 2016 10:26
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, передає depo.ua з посиланням на  прес-службу РНБО.

"Суха статистика свідчить, що в результаті політичних репресій загинули понад півмільйона українців. А скільки їх пройшли по сталінських таборах, по сибірських поселень, зазнали жорстоких тортур і переслідувань! Скільки були змушені назавжди залишити Батьківщину! За кожною долею - горе, сльози і страждання всієї України. Понівечені сім'ї, діти, які залишилися без батьків, постійний страх і підозри", – зазначив Турчинов.

Він додав: "Те, що відбувалося в Радянському Союзі, сьогодні відбувається в тоталітарній путінської Росії, де політичні репресії стали нормою життя, так само як і на окупованих нею територіях, зокрема, в Криму. Саме там, як і 72 роки тому, знову відбувається геноцид корінного кримськотатарського народу".

За словами секретаря РНБО, Революція гідності вирвала Україну з "сталевих обіймів тоталітарного сусіда, перекресливши імперський маячня кремлівських вождів".
"Вічна пам'ять загиблим і замучених у радянських концтаборах... Ми повинні це пам'ятати... Повинні докласти максимум зусиль, щоб в Україні не повторилося подібне, і захистити нашу державу від агресивних зазіхань Росії", – зазначив Турчинов.

Нагадаємо, 15 травня, в Україні згадують жертв політичних репресій.

Згідно з указом третього президента України Віктора Ющенка № 431/2007 "Про заходи у зв'язку з 70-ю річницею Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938", цей день відзначається щороку у третю неділю травня.

Сьогодні президент Петро Порошенко, керівництво уряду і парламенту, духовенство та громадськість на території Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили" (Київ) вшанують пам'ять похованих там жертв сталінських репресій. Про це йдеться в повідомленні Інститута національної пам'яті.

Биківнянські поховання жертв сталінських репресій належить до найбільших на території України. Протягом 1937-1941 років вантажівки майже кожну ніч привозили тіла розстріляних в київських тюрмах НКВС для таємного поховання у Биківнянському лісі. Тут знайшли останній спочинок, за різними оцінками, від 15 до понад 100 тис. осіб, закатованих під час допитів або розстріляних у позасудовому порядку органами НКВС у Києві. Серед них - письменники Михайло Семенко, Майк Йохансен, Вероніка Черняхівська, художники Михайло Бойчук, Микола Касперович, академіки Федір Козубовський, Петро Супруненко, митрополит УАПЦ Василь Липківський і десятки тисяч інших жертв сталінського "Великого терору" 1937-1938 рр.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада