Полторак пояснив, чому зриваються тендери на пальне для армії

Учасники закупівель пального зірвали декілька торгів через те, що ризикували зазнати збитків через зміну ціни палива, яке вони купують за кордоном

Про це заявив міністр оборони Степан Полторак в інтерв'ю "Обозревателю", передає Depo.ua.

"Що відбувається із закупівлями пального. Наприклад, Міноборони купує величезну партію, цього року – це майже 3 млрд грн. На тендер приходять постачальники, які орієнтуються на ринкові ціни. Хтось з них виграє тендери, прозоро і чесно, потім він робить замовлення партії палива у виробника (зазвичай - за кордоном), поки триває виробництво, інколи змінюються ціни, і тендер зривається. Трейдеру простіше заплатити штраф, ніж зазнати значно більших збитків", - каже Полторак.

За його словами, торік ціни на світовому ринку дійсно були в зоні турбулентності. За таких умов підприємець - учасник торгів не може виставити максимальну ціну, тому що він програє. Коли він виграв тендер, то має здійснити поставку через деяких час, і за цей період ціна може зрости, а може і впасти, але поки що тенденція переважно до зростання.

"В разі помітного зростання вартості палива цей підприємець не може продавати нам паливо, бо зазнає збитків. Така ситуація не тільки щодо угоди, за яку переслідують Павловського, а й щодо більшості закупок. Тоді Міноборони дійсно скористалося існуючим механізмом перегляду ціни. І отримало кримінальну справу. Нам, військовим, важливий час, бо під час війни надзвичайно важливо, коли є запаси. Тому варто міняти законодавчу базу", - вважає Полторак.

Нагадаємо, 11 жовтня НАБУ викрило у Міністерстві оборони корупційну схему розтрати 149 млн гривень під час закупівлі палива, взявши "на гарячому" заступника глави Міноборони Степана Полторака та його підлеглого. 12 жовтня Солом'янський районний суд Києва обрав заступнику міністра оборони Ігорю Павловському запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Однак, попри клопотання САП, суд залишив його на посаді.

Того ж дня Солом'янський суд Києва обрав запобіжний захід директору Департаменту держзакупівель і матеріального забезпечення Міноборони Володимиру Гулевичу теж у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Компанія "Трейд Коммодіті" фігурує у злочинній схемі щодо закупівлі палива: НАБУ та САП підозрюють офіційного власника і директора компанії Вадима Майка і неформального керівника Володимира Гарькавого.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme