Полонені, зниклі безвісти та розмінування на Донбасі: Про що Зеленський говорив з очільником МКЧХ

Через сто днів домовленостей про перемир’я на Донбасі президент України Володимир Зеленський зустрівся із президентом Міжнародного комітету "Червоного Хреста" (МКЧХ) Петером Маурером

Полонені, зниклі безвісти та розмінуванн…
Фото: Прес-служба президента

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу президента.

Насамперед, Зеленський подякував очільнику МКЧХ за візит до України, а також за бажання відвідати Донбас з обох боків лінії розмежування.

"Щоб відчути, що відбувається на Донбасі, треба бути там. Важливо те, що ви розумієте, що треба бути по обидві сторони контактної лінії", – сказав він.

Також президент подякував Мауреру за постійну гуманітарну допомогу, яку Україні надає "Червоний Хрест". За його словами, особливо важливою для нашої держави вона виявилася після початку пандемії COVID-19.

"Дякую за допомогу. Вона дуже відчутна й важлива як для українців на контрольованій частині, так і на тимчасово окупованій території. Дякую за гуманітарну допомогу", – наголосив він.

Зеленський відзначив допомогу МКЧХ і в роботі підприємства "Вода Донбасу", яке забезпечує питною водою українців по обидва боки лінії розмежування.

Водночас, Маурер повідомив, що Україна є найважливішою в операційній діяльності МКЧХ серед усіх країн Європи та восьмою за обсягом роботи цієї організації у світі.

Він відзначив важливість свого візиту на Донбас, зокрема на окуповану частину. Адже це дозволить побачити реальну ситуацію у регіоні.

"Хочу наголосити на відданості продовжувати нашу діяльність в Україні та допомагати цивільному населенню", – запевнив очільник МКЧХ.

Окрім того, сторони детально обговорили потребу доступу Міжнародного комітету "Червоного Хреста" до полонених на тимчасово окупованих територіях, що допоможе ідентифікувати незаконно утримуваних осіб.

Зеленський подякував за координацію МКЧХ у попередніх процесах взаємного звільнення полонених і попросив сприяти в отриманні списків людей від іншої сторони для пришвидшення обміну за формулою "всіх на всіх". Маурер же запевнив, що на сьогодні ці питання є пріоритетними для організації, яку він очолює.

Було також позитивно оцінено дії української сторони з облаштування зручних пунктів для перетину контактної лінії. Зокрема, відновлення розвідного мосту у Станиці Луганській, облаштування КПВВ та плани відкрити нові, такі ж комфортні КПВВ у Щасті та Золотому.

Крім того, сторони обговорили процес розмінування на Донбасі. Президент МКЧХ наголосив, що Україна – одна з найбільш замінованих територій світу, це матиме вплив на багато років уперед. І це є причиною, чому Міжнародний комітет "Червоного Хреста" бере участь у протимінній діяльності.

Зеленський повідомив, що підготовку до початку розмінування 19 погоджених ділянок детально обговорено в межах Тристоронньої контактної групи, і зараз погоджуються технічні деталі.

Також очільник МКЧХ привітав ухвалення закону про зниклих безвісти й запевнив у підтримці з боку організації надання допомоги в цьому процесі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що люксембурзький "Червоний Хрест" готовий реконструювати інфекційні відділення на Луганщині.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme