Чому Кириленко і Климпуш-Цинцадзе хочуть два місяці працювати на Зеленського

Заява про відставку глави Кабміну Володимира Гройсмана стала логічною після хамського випаду в бік уряду з боку Зеленського. Однак окремі урядовці зайняли в цій ситуації конформістську позицію

Політичний оглядач
Чому Кириленко і Климпуш-Цинцадзе хочуть…

Вчора Володимир Зеленський порадив уряду піти у відставку. Володимир Гройсман згодом повідомив, що він зробить це в середу після засідання Кабміну. Але в самому уряді схоже не всі згодні з прем'єром.

"Не можу назвати рішення Гройсмана піти у відставку виваженим та корисним для країни. ВР йде на вибори, Президент лише приймає справи. І в цей час уряд мав би забезпечити економічну стабільність та безпеку на час виборів. Однак гору взяли емоції та політичний розрахунок. На жаль", написав у "Фейсбук" гуманітарний віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко. У тому ж руслі зробила заяву і віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе. "Вчорашній день розпочав новий відлік політичного процесу. Емоційне рішення Прем'єр-міністра подавати у відставку не поділяю. Якщо рухаємося до Європи, то все ж повинна бути цивілізована передача влади, а відповідно - передача напрацювань і політик. Саме так і написано в нашому законодавстві", - написала вона. І додала: хоче забезпечити спадковість та послідовність європейської та євроатлантичної політики нової України.

Ab Ovo Ledae incipera – докладно дослідимо справу. Учора під час інавгураційної промови Володимир Зеленський заявив наступне: "Я не розумію, чесно кажучи, наш уряд, який тільки розводить руками і каже: "Ми нічого не можемо зробити". Це не правда, можете. Ви можете взяти аркуш, взяти ручку і звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступні покоління, а не про наступні вибори. Я думаю, що люди це оцінять". Реакцією на слова Зеленського стала заява прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про відставку, яка, нагадаємо, в разі згоди на це парламенту, тягне за собою відставку всього уряду. Очільник уряду пояснив своє рішення: сприйняв обрання Зеленського як унікальну можливість ухвалити швидкі рішення – змінити виборчу частину і відкрити списки, закріпити реформу децентралізації та ухвалити пакет необхідних законів. "Натомість, - зазначив Гройсман, - сьогодні президент, коли вийшов на трибуну і складав присягу, сказав, що треба розпустити Верховну Раду. Це дуже популярно. І закликав уряд подати у відставку. Я прийняв для себе рішення, що подам у відставку".

Після цього на адресу прем’єр-міністра звідусіль посипалися звинувачення, що він, мовляв, кидає країну у важку хвилину, а мав би передати владу еволюційним шляхом своєму наступнику, якого призначить новообрана Верховна Рада. При цьому, чомусь, про хамський випад Зеленського ці критики мовчать.

Але думки експертів і  політиків – це одне, а заяви членів уряду – зовсім інше. Тут мова навіть не про відсутність командної солідарності, на жаль, перевзування на ходу – це традиція вітчизняної політичної еліти. Мова про спробу маніпулювання ситуацією, адже відставка Кабінету міністрів не означає, що робота уряду припиняється, єдине, що урядовці виконуватимуть обов’язки до формування нового складу уряду. Таким чином, Кабінет міністрів забезпечуватиме економічну стабільність та безпеку на час виборів, забезпечуватиме спадковість та послідовність європейської та євроатлантичної політики і цивілізовану передачу влади. То про що ж кажуть Кириленко і Климпуш-Цинцадзе? 

Сьогоднішні консультації лідерів фракцій та груп і керівництва Ради із Зеленським завершилися угодницьким рішенням – йти на дочасні вибори, які призначать на 21 липня. Депутати спробують змінити виборче законодавство, в якому планують прибрати мажоритарку і знизити прохідний бар’єр до 3%. Це вигідно Зеленському, який матиме можливість отримати власну більшість, і політсилам, які за 5-відсоткового бар’єру до парламенту не потрапляли. Однак за такого виборчого закону парламентська опозиція опиниться не лише у значній меншості, але й буде розрізненою.

З огляду на згоду депутатів іти на дочасні вибори, буде цікаво подивитися, в чиїх списках опиняться Кириленко і Климпуш-Цинцадзе. Це і стане causa belli - відповіддю на питання, про причини їхніх атак на Володимира Гройсмана.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme