Справа МН17: На що сподівається Лавров, звинувачуючи США

Коли у справі збитого літака Malaysia Airlines відомі практично всі факти, спроби російського МЗС використати судовий процес для того, щоби черговий раз висунути звинувачення проти США і змусити сумніватися у абсолютній прозорості скорого вердикту, спрямовані вже радше на громадян Росії, аніж на когось іще

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Справа МН17: На що сподівається Лавров,…

Суд у справі про збиття літака перейшов у вирішальну стадію. Від сьомого червня у судовому комплексі "Схіпхол" відбувається слухання справи по суті. Суд повільно й методично, крок за кроком, відтворює всі події, що трапилися 17 липня 2014 року.  Як і звідки прибув російський "Бук". На якому клапті сухої землі, розпанаханої важкими гусеницями, залишились сліди горілої трави після запуску ракети. Як і куди поспіхом відходили російські "захисники Вітчизни", збивши пасажирський літак.

Особливих несподіванок від цього розгляду чекати не варто. Оскільки про непричетність українських військових до тих подій прокуратура Нідерландів дійшла висновку іще в червні минулого року. Той факт, що літак було збито, також ніхто не піддає сумніву. Тому ймовірних результатів судового процесу, насправді, може бути вкрай небагато. Якби Кремль від саомго початку спробував звалити історію на терористів з "Л-ДНР" – можливо, щось би у нього й вийшло. Але за наявних умов сумнівів у провині Росії немає, здається, ні в кого.

При тому Кремль все ж намагається якось захищатися. Зокрема, суд заслухав покази двох свідків, які заявили, що буцімто бачили пуск ракети з боку населеного пункту Амвросіївка під Донецьком, де в той момент були ЗСУ. "Слідча група відкинула ці свідчення, в першу чергу тому, що ця зона занадто далека від точки, де літак пропав з радарів, - заявила суддя Хелейн Керстенс-Фокенс.

Втім, не тільки на свідках тримається російський захист. Сьогодні до процесу активно, хоч і трохи своєрідно, підключився глава російського зовнішньополітичного відомства Сергій Лавров.

Який, як то з ним часто трапляється, у всьому звинуватив США. "Вони (США – ред.) досі вперто, категорично відмовляються надавати супутникові знімки, які були зроблені в липні 2014 року, коли сталася катастрофа з малайзійським Boeing. Днями нідерландський суд прямо оголосив, що надії на те, що американці нададуть ці знімки, більше немає, для суду питання закрите. Тобто колосальної важливості факти приховуються", - заявив він.

Які саме "колосальної важливості факти" сподівався побачити на супутникових фото Ларвов – сказати складно. Чи то блиск на ремені в обслуги "Бука", чи то підписаний Шойгу наказ про переміщення екіпажу ЗРК в зону бойових дій – хтозна.

Можна тільки завважити, що слідчі, причетні до розслідування справи – включно з головним прокурором Нідерландів у справах тероризму – могли уважно порозглядати ці фото іще в 2014-му році. А не демонструвати їх оригінали широкій публіці, і не поміщати їх в комп'ютерні системи суду, які російські хакери  мінімум один раз зламали – це беззаперечне право США, які не надто прагнуть демонструвати реальні можливості своєї таємної системи сателітарного спостереження Кремля. І це розуміють всі без винятку сторони судового процесу.

Тому заяви "свідків" та Лаврова – це не спроба вплинути на скоре рішення суду, яке, в реальності, не складно передбачити. Це спроба переконати російських громадян в тому, що "довкола – самі вороги", і "справедливості немає ніде". Ці дві тези, на яких тримається внутрішня політика Росії, тепер ретранслює і МЗС.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme