Після Євромайдану в Україні вдвічі побільшало партій

Протягом останніх двох років кількість політичних партій збільшилася вдвічі
Depo.Влада
21 липня 2016 17:23
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко заявив в інтерв'ю "Цензор.НЕТ", передає depo.ua.

За його словами, Мін'юст сьогодні значно спростив і лібералізував процес реєстрації громадських об'єднань, у тому числі й політичних партій.

"Проблема з реєстрацією партій відійшла в історію. Про це говорять цифри. Якщо за всю незалежність України було зареєстровано всього-навсього близько 140 партій, то протягом останніх двох років їх кількість збільшилася вдвічі. Зараз зареєстровано близько 300 партій, і вони функціонують", – зазначив міністр.

При цьому питання реєстрації партій на сьогодні ретельно відстежується Мін'юстом спільно з українськими спецслужбами.

"Під час ескалації конфлікту з Російською Федерацією, а особливо після закону про декомунізацію, питання про реєстрацію такого роду партій відстежується, і ми дуже тісно співпрацюємо з цього зі спецслужбами. Що ж стосується партій, які займалися антиукраїнською діяльністю, те саме з нашої ініціативи заборонили діяльність двох партій: "Русский мир" і "Русское единство". Ці партії, в тому числі, підтримували незаконну анексію Криму. Після ухвалення закону про декомунізацію Комуністична партія була заборонена також за ініціативою Міністерства юстиції і моєї особистої", - зазначив Петренко.

Нагадаємо, що, за даними Комітету виборців України, у 2014 році в Україні стало на 39 партій більше, а в 2015 році їх побільшало ще на 27. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада