Після "брекзіту" Шотландія хоче лишитися в ЄС

У разі "брекзіту" Шотландія має намір залишитися в складі Євросоюзу

Про це заявила перший міністр шотландського уряду Нікола Стерджен на пресконференції в Берліні 18 вересня, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Вона висловила надію на те, що Велика Британія не вийде зі складу ЄС, зазначивши, що якщо це станеться, Шотландія повинна "мати можливість стати незалежною країною-членом ЄС, щоб ми, як член європейської сім'ї, могли захищати нашу позицію і наші інтереси".

Ризик того, що Велика Британія вийде з ЄС без угоди, "досить великий", і в цьому випадку вся країна зазнає втрат, вважає Стерджен.

"Ми продовжимо спроби подолати" "жорсткий брекзіт", зокрема, треба буде добитися продовження терміну виходу Великої Британії з ЄС", – продовжила політик.

Вона виступила за проведення в Шотландії повторного референдуму про вихід зі складу Сполученого королівства вже в 2020 році. Це було б демократичним рішенням, оскільки, зважаючи на зміни обстави,н результат плебісциту може виявитися іншим, зазначила політик.

Нагадаємо, 16 вересня прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон скасував спільну пресконференцію зі своїм люксембурзьким колегою Ксав'є Бетелем на тлі гучних протестів проти Brexit біля будівлі, де мав відбутися захід.

15 вересня прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон порівняв свою країну з некерованим персонажем коміксів "Неймовірний Халк", заявивши, що Brexit відбудеться 31 жовтня.

ЗМІ пишуть, що Джонсон готовий порушити закон заради Brexit.

4 вересня парламент Британії прийняв законопроект, який блокує "жорсткий" Brexit.

З 10 вересня парламент Великої Британії тимчасово припинив свою роботу до 14 жовтня.

Довідка: На референдумі в 2014 році 55% шотландців проголосували проти незалежності від Великої Британії. Влітку 2016 року у плебісциті по "Брекзіту" 62% жителів Шотландії висловилися за подальше членство в ЄС. У березні 2017 року шотландський парламент підтримав проведення нового референдуму про незалежність, але пізніше Стерджен тимчасово відмовилася від нього, заявивши, що спочатку має стати зрозуміло, на яких умовах буде проходити "брекзіт".

Спершу Велика Британія планувала вийти зі складу Євросоюзу 29 березня, але до цього строку так і не визначилася з планом Brexit. У квітні 27 країн-членів ЄС на позачерговому саміті в Брюсселі домовилися надати Лондону відстрочку до 31 жовтня. Прем'єр-міністр Борис Джонсон має намір припинити членство Великої Британії в ЄС до встановленого терміну.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme