Пішла з нардепів до Богдана: Чим встигла прославитися бойова депутатка Коваленко і хто замінив її в Раді

15 жовтня прийняв присягу новий народний депутат від "Слуги народу" Олександр Копиленко. Він прийшов на заміну Анні Коваленко, яка нещодавно склала мандат, ставши заступницею голови Офісу президента Андрія Богдана

Пішла з нардепів до Богдана: Чим встигла…

Depo.ua розповідає, хто такий Копиленко і чому пішла Коваленко.

Олександра Копиленка ЦВК 5 жовтня визнала обраним народним депутатом як наступного за черговістю кандидата в нардепи у виборчому списку партії "Слуга народу" у зв'язку з тим, що Рада достроково припинила повноваження нардепа Анни Коваленко, яка стала заступницею глави Офісу президента України.

Новоявленому народному депутату 58 років. Правник, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, кавалер ордену "За заслуги" II і ІІІ ступенів. З 2004 року входить до української національної групи Постійної Палати Міжнародного Третейського Суду (Гаага). Член Конституційної Комісії, а також Комісії державних нагород та геральдики при президентові України.

В 1983 році повний тезка українського дитячого письменника, вояка армії УНР, закінчив факультет міжнародних відношень і міжнародного права КНУ ім. Шевченка потім працював в Інституті держави і права ім. Корецького, а після цього працював в секретаріаті Верховної ради.

napu.com.ua

В 1998 став радником голови парламенту, в 2002 очолив Інститут законодавства Ради, а в 2013-2014 був членом Центральної виборчої комісії.

Копиленко є автором близько чотирьох сотень наукових праць, у тому числі  - кількох десятків індивідуальних та колективних монографій і науково-практичних посібників у галузі історії держави і права, конституційного права, міжнародного права і європейської інтеграції. Запропонував новий підхід до підготовки й експертизи проектів нормативно-правових актів за блоковим принципом, який має теоретичне та практичне значення для удосконалення законотворчого процесу.

До обрання нардепом Олександр Копиленко очолював Інститут законодавства Верховної Ради.

Крім цього, він є членом Комісії з питань правової реформи з 7 серпня 2019 і віце-президентом Всеукраїнської федерації фрі-файту.

Декларація в Копиленка доволі скромна, в порівнянні з деякими іншими нардепами, але людина він все одно заможна. В гучних скандалах помічений не був.

Дружина – Ольга Пшенична. Судячи з того, що в декларації про доходи не вписано її заробітну плату, вона може бути безробітною. При цьому Ольга Пшенична вказана як власниця двох квартир, куплених в 2012 і в 2015 році.

 

28-річна Анна Коваленко – громадська активістка, журналістка, голова всеукраїнської ГО "39 жіноча сотня Самооборони Майдану", координаторка ГО "Антикорупційний рух України" (разом с Наливайченком, Фірсовим і Носенком), радниця голови Держслужби спецзв'язку та захисту інформації, консультантка парламентського Комітету з питань оборони та безпеки України, членкиня клубу дипломатичного представництва офісу зв'язку НАТО в Україні "Жінки на чолі реформ".

В 2014-2015 була радницею трьох міністрів оборони (Полторака, Гелетея і Коваля) та міністра інформаційної політики і консультанткою при комітеті Верховної Ради з питань безпеки і оборони.

№ 34 у списку президентської партії "Слуга народу". 5 жовтня парламент достроково припинив депутатські повноваження Анни Коваленко, яка стала заступницею глави Офісу президента України. Таким чином, Анна стала першою жінкою серед заступників голови ОП Андрія Богдана, таким чином тепер в нього чотири заступники: Сергій Трофімов, Юрій Костюк, Кирило Тимошенко і Анна Коваленко.

В липні 2019 ЗМІ багато писали про її заяву, зроблену в ефірі телеканалу UA:Перший. В Коваленко поцікавилися, що вона, як учасник Революції Гідності, робитиме в одній партії із блогером Максом Бужанським, який вважає, що "Майдан вбив Україну", і скандальним журналістом Олександром Дубінським, котрий називає вітання "Слава Україні!" нацистським і вона відповіла, що "спочатку треба подолати непереборне бажання прострелити ногу комусь із них".

"Але логіка дуже проста, - продовжила Анна Коваленко. - Ми будемо переконувати. Ви думаєте, не вдасться? Політика – це мистецтво домовлятися. Насправді ми живемо в країні, де відбувається певний плюралізм думок. Єдність у цінностях – я з вами згодна, що це дуже важливо. І я впевнена, що у діалозі ми зможемо дійти до цього".

До війни Коваленко була студенткою і громадською активісткою. З 2008 працювала журналісткою, авторкою і ведучою програм на ТРК "Радіо ЕРА", ТРК УкрлайфТВ і телеканалі СТБ. З 2009 року і донині є заступницею директора зі зв'язків із громадськістю Видавничого дому "Антиквар", організовує культпроекти в Україні, Франції і Португалії. Працювала виконавчою директоркою ГО "Асоціація Європейських Журналістів. Українська секція". Паралельно Коваленко вчилася, в 2013 році здобула ступінь Магістра театрознавства у Київському національному університеті театру кіно і телебачення. Прослухала курс "Військове командування та гуманітарне право" Женевського центру політики безпеки в Женеві і зараз є аспіранткою Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю "Публічне управління" (тема дисертації - "Демократичний цивільний контроль над розвідкою і контррозвідкою в Україні").

Керувала проєктом "Стратегічне лідерство: система безпеки та оборони України" у Києво-Могилянській бізнес-школі (KMBS). Працювала експерткою Інституту Джорджа Кеннана, Wilson Center, (Вашингтон, США).

Коваленко була активною учасницею Революції гідності, робила щогодинні включення для "Радіо Ера", патрулювала Майдан, брала участь в розробці плану оборони адмінбудівель під час штурму. В середині січня 2014 року зорганізувала та очолила 39-ту жіночу сотню Самооборони Майдану (близько 150 учасниць), яка згодом перетворилася на ГО.

Як радниця міністрів оборони створювала Центр координації оперативної допомоги українській армії, а також гарячу лінію для налагодження зв'язку та координації між блокпостами та волонтерами. Брала участь у розробці програм реформування міністерства оборони та організації співпраці з НАТО, ОБСЄ, посольствами Канади та Норвегії.

Як радниця міністра інформаційної політики, працювала у складі комісії з відновлення телевізійного мовлення у зоні АТО.

2014 року брала участь у виборах до ВРУ як кандидатка-самовисуванка по 206-му виборчому округу (Чернігів). ЦВК відмовила Коваленко у реєстрації і цю відмову довелося скасовувати через суди двох інстанцій. З цієї причини у Коваленко залишилося всього два тижні для ведення агітації і вона набрала тільки 9 % голосів

Коваленко є членкинею Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Вже перебуваючи на цій посаді потрапила в скандал: під час акції учасників АТО і тимчасово переміщених осіб вступила у словесну перепалку, в результаті якої можна було зробити висновки, ніби вона звинувачує ветеранів і переселенців в тому, що на Донбасі почалася війна.

Крім цього, деякі громадські діячі дивувалися, як людина в 28 років змогла вже стільки всього вивчити і стати єксперткою з питань безпеки і оборони, маючи з профільної освіти тільки двотижневий курс в Женеві.

 

Судячи з декларації Анни Коваленко за 2019 рік, зареєстрована вона в Кривому Розі,  її батьки володіють земельними ділянками, сама Анна не має у власності ані машини, ані квартири, ані депозиту у банку, а з доходів в неї заробітна плата, отримана за основним місцем роботи – 15443 грн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme