Підтримка перших осіб держави та кримінальна відповідальність за незаконне будівництво можуть врятувати історичні осередки міст, – Віктор Лещинський, голова НЕБАУ

Надбудова на споруді, у самому серці Києва, яка спричинила скандал у експертному середовищі та серед громадськості – показник того, як далеко зайшла безкарність у спотворенні Історичних та центральних частин українських міст

Підтримка перших осіб держави та криміна…

Про це заявив Віктор Лещинський, очільник Національного експертно-будівельного альянсу України (НЕБАУ).

Вже не вперше, відзначає фахівець, кияни ніби "прокидаються" від сну, побачивши, як виростає один чи кілька поверхів на старовинному будинку, як мансарди, зведені за забаганками пронирливих товстосумів, наносять шкоду не лише зовнішньому вигляду, а й загрожують безпеці мешканців нижчих поверхів.

"Те, що радник київського міського голови звертається по допомогу до прем'єра, аби прибрати надбудову на центральному будинку у столиці, показує безпорадність міської влади в таких ситуаціях", – вважає Віктор Лещинський.

Як міг з'явитись ще один поверх? Це об'єкт СС-3, чи проводилось обстеження конструкцій будинку, чи витримають вони зайву вагу? Чи було надано дозвіл і ким на збільшення поверховості? У Національному експертно-будівельному альянсі України вважають за необхідне терміново розробити законопроект про кримінальну відповідальність за руйнування, незаконну реставрацію та капремонт пам'яток архітектури.

Ситуація складається так що лише політична воля президента та парламенту можуть врятувати архітектурні та історичні пам'ятки. "Словоблуддя у соцмережах – не вирішення проблеми", – акцентує експерт. На думку Віктора Лещинського, втручання перших осіб держави, допоможе рішуче і в законний спосіб відстояти те, що зникає на очах – неповторний образ Києва.

Як відомо, світлина з надбудовою на капітальній споруді, що виходить на Майдан Незалежності (вулиця Софіївська, 1), спричинила обурення киян. Радник голови КМДА Максим Бахматов, заявив про три способи вирішення проблеми: суд, звернення до ДАБІ, яка підпорядкована Уряду, та повідомлення власникам будівництва про гнів місцян. Стало відомо і про погрози, які отримав від власників інспектор з благоустрою, що прийшов до них з візитом. Радник голови КМДА через соцмережі звернувся по допомогу до очільника Уряду.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme