Підозра судді Чаусу готова. Раду проситимуть про позачергове засідання

Спеціальна антикорупційна прокуратура (САП) має намір завтра повідомити судді Миколі Чаусу про підозру
Depo.Влада
10 серпня 2016 10:31
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив заступник голови САП Володимир Кривенко, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна".

"На жаль керівник САП Назар Холодницький зараз перебуває у закордонному відрядженні, а за законом тільки він повинен підписати підозру судді, підозра вже готова, електронними засобами зв'язку відправлена Назару Іванович, сподіваюся, що він в Латвії віднімає її, і сьогодні, при поверненні в 20:00, він підпише, і ми повідомимо завтра вже суддю процесуально, за всією процедурою, про підозру", - заявив Кривенко.

За його словами, це одна з перших операцій, проведена силами виключно НАБУ і САП.

"До нас надійшла інформація про те, що суддя Дніпровського районного суду вимагає за прийняття позитивного рішення у кримінальній справі, пов'язаній з незаконним обігом наркотичних засобів, підозрюваної особи і його близьких родичів. Спочатку мова йшла про суму в 100 тис. дол., але потім сума неправомірної вигоди збільшилася до 150 тис. дол. Вчора, після передачі грошових коштів, після прийняття рішення по справі, яке підтвердило, що дійсно суддя мав намір звільнити особу від покарання, застосувавши ст. 75 КК України, так зване умовне покарання, детективами НАБУ спільно з прокурорами САП був проведений обшук, за результатами якого виявлено грошові кошти, частина в автомобілі судді, частина в тайнику", - розповів заступник голови САП.

За словами Кривенко, обшук був завершений в 2:00 ночі, Чауса супроводжували додому за місцем проживання, і він говорив, що сьогодні збирається виходити на роботу, надалі вершити правосуддя.

"Наступним нашим кроком, після повідомлення про підозру, звернення до ВСУ, що саме голова ВСУ звернувся з клопотанням до ВР про позбавлення суддівського імунітету цього судді... ДО ВСУ ми звернемося невідкладно вже завтра, після повернення Холодницкого з відрядження. Будемо клопотати, що голова ВСУ невідкладно звернувся до ВР, будемо звертатися до голови ВР, якщо буде така можливість, щоб зібрати позачергову сесію для вирішення саме цього питання. Ми розуміємо, що шансів мало, всі наші депутати люблять відпочивати, буде у них час, або можливість зібратися, але все можливе від нас, ми виконаємо", - зазначив він.

Нагадаємо, сьогодні очільник Антикорупційної прокуратури Назар Холодницький показавфото банки з хабарем, з якою затримали суддю Дніпровського районного суду міста Києва Миколу Чауса.

Нагадаємо також, що 9 серпня, в НАБУ повідомили, що детективи бюро затримали суддю Дніпровського районного суду міста Києва за отримання хабара в розмірі 150 тисяч доларів.

Згодом стало відомо, що затриманим суддею виявився знаменитий суддя Микола Чаус, який в кінці 2014 року розглядав справу лідера УКРОПу Геннадія Корбана.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада