Під "формулою Штайнмаєра" можна сховати що завгодно, – Безсмертний

Екс-представник України в Тристоронній контактній групі Роман Безсмертний нагадав передісторію появи "формули Штайнмаєра"
 

Про це Безсмертний розповів в ефірі телеканалу ATR, повідомляє Depo.ua.

"Назву "формула Штайнмаєра" було вперше використано в жовтні 2015 року після зустрічі "нормандської четвірки" в Парижі. Під час промови міністра закордонних справ Німеччини в залі не було нікого з лідерів держав. Озвучено було буквально таке: "Після прийняття Верховною Радою України закону про вибори і набрання ним чинності, через 90 днів на окупованій території проводяться вибори". Все", – нагадав Безсмертний.

Однак, через деякий час, повернувшись додому, про це почали говорити зовсім інакше. Оточення президента Путіна говорило одне, зовсім інше на прес-конференції було сказано канцлером Меркель і президентом Олландом, і зовсім інше – президентом Порошенком. Ще через три місяці до Тристоронньої контактної групи надійшов лист від міністрів закордонних справ Німеччини та Франції, в якому було викладено норму, що звучить так: "Після прийняття закону України про вибори на Донбасі, проходять вибори. Закон про особливості місцевого самоврядування застосовується до 20:00 у день виборів на тимчасовій основі, а з моменту верифікації місією ОБСЄ відповідності виборів нормам закон про особливий порядок місцевого самоврядування діє на постійній основі", – зазначив екс-представник України в ТКГ.

Безсмертний говорить, що в нього немає сумнівів, що ця позиція була розроблена в Кремлі й подарована Парижу і Берліну, після чого прийшла в ТКГ.

Разом з тим він підкреслив, що ніхто й ніколи на нормандському форматі не затверджував жодного тексту.

"2015 року на конференціях і в Парижі, і в Берліні було вирішено, що немає ніякої потреби вносити зміни до Конституції України для вирішення цього міжнародного конфлікту. … Взагалі, я б говорив про "формулу Штайнмаєра" як про якусь назву, за якою можна заховати все, що завгодно. Але я наполягаю на тому, що українська позиція має виходити з того, що ніяких змін до Конституції вносити не потрібно", – заявив Безсмертний.

Нагадаємо, 14 вересня чинний голова ОБСЄ Мирослав Лайчак офіційно підтримав так званий "план Штайнмаєра" для виконання "Мінських домовленостей".

Того ж дня міністр закордонних справ України Вадим Пристайко запевнив, що внесення у Конституцію України змін щодо особливого статусу Донбасу не буде.

Читайте також: Формула Штайнмаєра: Як Путін підводить Зеленського до особливого статусу Донбасу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme