Петренко відзвітувався про зрушення у виконанні рішень судів

Рівень виконання судових рішень в Україні завдяки впровадженню мотивації державних виконавців та запуску інституту приватних виконавців зріс утричі - з 5-6% до 18%, однак стоїть завдання за три-чотири роки довести його до 50-70%

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс -Україна".

"За цей неповний рік... ми змогли збільшити фактичне виконання судових рішень майже втричі: близько 18% судових рішень виконується зараз по країні... Ми поставили за мету вийти на середньоєвропейський рівень виконання судових рішень - це близько 50-70%, залежно від категорії рішення" , - сказав він.

Петренко наголосив, що проведена в країні реформа судової системи буде малоефективною без реформи системи виконання.

"Судове рішення нічого не варте, якщо воно не виконується... В Україні середній рівень виконання судових рішень був 5-6% - це ганебна цифра", - зазначив міністр.

Він нагадав, що для подолання цієї проблеми близько року тому була здійснена радикальна реформа виконавчої системи, одним з упроваджених нововведень якої стало створення змішаної системи - з державними і приватними виконавцями. За його словами, такий підхід показав свою результативність у країнах-сусідах зі Східної Європи, які стали членами ЄС.

Глава Мін'юсту уточнив, що в досягнутому триразовому зростанні рівня виконання поки що велику роль зіграло інше нововведення - впровадження мотивації для державних виконавців, оскільки приватні виконавці почали роботу лише у вересні цього року, і поки що їхня кількість незначна - близько 100 порівняно приблизно з 4000 державних.

Петренко зазначив, що для отримання винагороди держвиконавець повинен забезпечити фактичне виконання всіх виконавчих проваджень, які надходять до нього після пропорційного автоматичного розподілу, на рівні не нижче 50%-60%. Міністр додав, що постановою №914 від 1 грудня цього року винагороду обмежено верхньою планкою в 200 розмірів прожиткового мінімуму.

"Дуже розраховуємо, що в наступному році, коли приватні виконавці активно долучаться до конкуренції, рівень фактичного виконання зросте, оскільки тоді у громадян і бізнесу буде альтернатива звертатися до приватного або державного виконавця. Хто буде більш ефективним, той і отримає рішення на виконання" , - підкреслив глава Мін'юсту.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження за фактом можливих зловживань з боку керівництва Міністерства юстиції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme