Петренко: судді КСУ зацікавлені у скасуванні закону про люстрацію

Судді Конституційного суду України зацікавлені в тому, щоб закон "Про очищення влади" (про люстрацію), був скасований
Depo.Влада
16 квітня 2015 12:18
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко сьогодні під час перерви в засіданні Конституційного суду України, який розглядає конституційність закону про люстрацію, передає depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

"На жаль, частина суддів Конституційного суду мають потенційний і реальний інтерес в тому, щоб закон "Про очищення влади" був скасований. Тому що згідно з нормами цього закону та у зв'язку з тим, що розпочато кримінальне провадження щодо конституційного перевороту у зв'язку зі зміною Конституції, ці судді, якщо закон буде діяти, також потрапляють під люстрацію. Тобто у нас унікальна ситуація, коли в принципі і ті особи, які оскаржують закон, і частина суддів КСУ, які це оскарження розглядають, зацікавлені в тому, щоб закон був скасований", - заявив він журналістам.

Нагадаємо, сьогодні Конституційний суд України приступив до розгляду справи про конституційність окремих положень закону "Про очищення влади". 

Перед початком засідання під стінами КСУ зібрався мітинг на підтримку люстраційного процесу.

КСУ відмовився перенести розгляд справи щодо закону про люстрацію. Наразі судді КСУ пішли у дорадчу кімнату для ухвалення рішення за клопотанням про перенесення розгляду у Конституційному суді України провадження щодо конституційності окремих положень закону "Про очищення влади".