Першу вищу освіту має фінансувати держава, - експерт

Отримання першої вищої освіти має бути безкоштовним і фінансуватися державою

Про це заявила державний експерт директорату вищої освіти МОН Олена Панич в ході відеоконференції "ДС", передає Depo.ua.

"Мені хотілося б, щоб держава фінансувала першу вищу освіту. Це не таке просте питання. Є дві стратегії. Можна фінансувати тих, хто дуже добре підготовлений до отримання освіти, хто має високі бали по ЗНО, він отримує право навчатися за рахунок держави. А можна давати державні стипендії дітям, у яких все-таки немає таких можливостей", - заявила вона.

Крім того, експерт додала, що ці два шляхи матимуть різні наслідки. "Якщо ми вибираємо перший шлях, ми фактично фінансуємо багатих. У їхніх батьків було достатньо коштів, щоб вкласти в підготовку їхніх дітей. І фактично ми даємо їм додаткові гроші. В принципі, в цьому є певний резон з точки зору економічної ефективності", - зазначила вона.

"Але з точки зору соціальної справедливості і гуманності, ми повинні розуміти, що ті, хто не отримав тієї підготовки, в силу того, що у них не такі забезпечені батьки, тобто у них немає такого економічного бекграунду, і в суспільстві має бути згода, що вища освіта - це умова безпеки і все, так чи інакше, повинні її отримати. І ті, хто не можуть платити або підготуватися, повинні мати можливість отримати вищу освіту", - додала вона.

Нагадаємо, експерт зазначила, що рівень освіти в країні залежить від ВВП.

А також назвала українську систему "освіта через зв'язки" неофеодалізмом.

Крім того, Панич відзначила, що всі громадяни України повинні мати доступ до вищої освіти.

Експерт зазначила, що освіта є запорукою безпечного суспільства.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme