Перша проміжна перемога: ЄСПЛ перейшов до розгляду по суті справи "Україна проти Росії"

Європейський суд із прав людини 14 січня оголосив рішення Великої палати у справі України проти Росії щодо Криму

Перша проміжна перемога: ЄСПЛ перейшов д…
Фото: ЕРА

Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

Своїм рішенням ЄСПЛ визнав прийнятною справу "Україна проти Росії" (щодо Криму) та перейшов до розгляду справи по суті.

Міністр нагадав, що у справі Україна просить суд визнати порушення Росією статті 2 (Право на життя), статті 3 (Заборона катування), статті 5 (Право на свободу та особисту недоторканість), статті 6 (Право на справедливий суд), статті 8 (Право на повагу до приватного і сімейного життя), статті 9 (Свобода думки, совісті і релігії), статті 10 (Свобода вираження поглядів), статті 11 (Свобода зібрань та об’єднання), статті 14 (Заборона дискримінації) у поєднанні зі статтями 3, 8, 9, 10, 11 Конвенції та статтею 1 (Захист права власності) Першого протоколу до Конвенції, статтею 2 (Свобода пересування) Протоколу № 4 до Конвенції.

За словами Малюськи, справа має одразу кілька важливих аспектів:

  1. юридичний: ми крок за кроком доводимо судовими рішеннями факти агресії та злочинної поведінки Російської Федерації на території нашої держави. Рішення судів – це не політичні заяви. Рано чи пізно такі рішення матимуть юридичні наслідки для топ-чиновників країни-агресора

  2. комунікаційний: і ми, і Рада Європи даємо потужний меседж, Крим залишається у наших пріоритетах, ми все пам’ятаємо і будемо доганяти усіх причетних.

  3. протидія гібридній війні: Росія підтримує міф про "мирне" та "правомірне" "приєднання" Криму. Міф, звичайно, у першу чергу для їх внутрішнього користування. Але вони намагаються просувати його і на міжнародній арені.

"Рішення ЄСПЛ – потужний юридичний удар по міфології, яка використовується РФ у гібридній війні. Крим – це історія збройної агресії та грубих порушень прав людини, а не "референдуму" та "мирного волевиявлення", – додав міністр.

Згодом Малюська доповнив свій допис.

"ЄСПЛ підтвердив, що РФ мала ефективний контроль над Кримом ще з лютого 2014 року, а не з часу так званого "референдуму" – гарний юридичний факт, підтверджений судовим рішенням, який потім ми декому згадаємо", - написав очільник Мін'юсту. 

ЄСПЛ перейшов до розгляду по суті справи "Україна проти Росії"

Про позитивне рішення суду також повідомив на своїй сторінці у Facebook урядовий уповноважений у питаннях ЄСПЛ Іван Ліщина. 

Детальніше з рішенням суду можна ознайомитися за посиланням

Як зазначає ЄП, документи щодо рішення свідчать, що Суд визнав скаргу України "частково прийнятною". Втім, переважна більшість статей, за якими Україна звинувачує РФ у здійсненні системних порушень прав людини у Криму, визнані прийнятними для розгляду по суті.

Зазначимо, справа Україна проти Росії сформована із двох позовів: від 13 березня 2014 року і 26 серпня 2015 року – та стосується подій у Криму і на сході України. У 2018 році ці два позови були об’єднані у нову справу Україна v. Росія (щодо Криму).

Окрім міждержавних справ, порушених Україною проти РФ у ЄСПЛ, у Суді розглядається більше 7 тис. індивідуальних позовів, які стосуються російської окупації Криму, збройної агресії на сході України, а також подій в Азовському морі.

Нагадаємо, у грудні минулого року прокурор міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда завершила вивчення матеріалів та ініціює початок розслідування у справі по Україні.

Заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов припустив, що початок розслідування Міжнародного кримінального суду в Гаазі по Україні може затягнутися. Розслідування може початися протягом 1-2 років

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"