Перша леді України подякувала освітянам на закритті онлайн-EdCamp 2020

Перша леді України, дружина Президента України Олена Зеленська звернулася до українських освітян на закритті пятиденної онлайн-(не)конференції для батьківства та вчительства "Антикризовий національний онлайн-EdCamp 2020". Ця подія з 13 до 17 квітня зібрала понад 10 000 учасниць і учасників у дистанційному режимі: і спікери, і глядацька аудиторія знаходилися по домівках, дотримуючись правил карантину. Але відстань не завадила їм ділитися знаннями та отримувати актуальну, корисну та важливу інформацію.

Олена Зеленська, мати двох дітей шкільного віку, від імені батьків України подякувала вчительству за їхню роботу в умовах карантину.

 

"Після нас ви — найважливіші наставники в житті наших дітей. Ви допомагаєте пізнавати світ та шукати своє місце в ньому. Найкращі з вас не просто навчають, вони навчають навчатись, — вважає перша леді України. — Ми, батьки, бачимо і нескінченно цінуємо те, як ви в цих непростих умовах продовжуєте навчальний процес, підтримуєте учнів та налагоджуєте командну роботу з батьками. І водночас ще й опановуєте нові для себе технології та формати: дистанційне навчання, відеоуроки, навчання онлайн. Ви швидко адаптуєтеся і допомагаєте у цьому дітям і нам — батькам. Впевнена, що пройшовши через усі складнощі, ми всі станемо кращими. У шкільних класах скоро знову лунатиме галас та пануватиме творчий безлад. А ви, можливо, з легкою ностальгією будете згадувати онлайн-період. Але дещо залишається назавжди. Це ваш приклад, ваш урок для дітей і дорослих — як бути зібраними за будь-яких обставин, не піддаватися страху, не зважати на труднощі, на навіть іноді різку критику, сміливо діяти. А найголовніше — вчитися самим, щоб вчити інших. Дякую вам за те, що ви такі".

 

Звернення демонструвалося в прямому ефірі під час закриття онлайн-EdCamp’у 17 квітня. Крім Олени Зеленської, свої звернення до українських вчителів підготували:

Серед 65 спікерок і спікерів (не)конференції були Марія Єфросиніна, Ольга Руднєва, Слава Фролова, Олександр Педан, Наталія Мосейчук, Тарас Тополя. Владу та експертне коло представляли т. в.о. міністра науки й освіти Любомира Мандзій та колишня міністерка Лілія Гриневич, голова комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак та його заступник Сергій Колебошин; перший освітній омбудсмен України Сергій Горбачов.

 

Магістральним партнером проєкту виступив Фонд народонаселення ООН в Україні. Події надають державну підтримку Міністерство освіти і науки України, комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Український інститут розвитку освіти, служба освітнього омбудсмена України.

 

Загалом на події були проведені лекції та сесії загальною кількістю 55 годин у 5 напрямках: дистанційна освіта, освітня політика, фізичне здоров’я і психологічна стійкість, фінансові та правові виклики, педагогіка партнерства.

 

 

Довідка:

Ініціатива EdCamp народилася в 2010 році в США. Американські вчителі і вчительки вирішили створити альтернативний державному спосіб підвищення кваліфікації та професійного розвитку педагогів. З тих пір рух EdCamp поширився у 44 країнах, однією з перших країн, яка приєдналася до цієї ініціативи, стала Україна. У 2019 році формат EdСamp увійшов до світового рейтингу HundrED.

Громадська організація "ЕдКемпУкраїна" (або Спільнота відповідального вчительства EdCamp Ukraine) має на меті покращення кваліфікації шкільних педагогів, підвищення статусу вчительок і вчителів та загалом реформування системи освіти України. Сьогодні EdСamp Ukraine є найбільшим незалежним освітянським рухом у країні, до нього вже приєдналися понад 25 000 прогресивних педагогів.

Однією з ключових подій руху є щорічна загальнонаціональна (не)конференція EdCamp Ukraine, яка щороку проводиться у Харкові. Останній раз у 2019 році вона зібрала близько тисячі вчителів і вчительок та освітніх експертів і експерток з 25 регіонів України та 197 міжнародних експерток і експертів з 19 країн світу. Щомісяця регіональні (не)конференції (міні-едкемпи) проходять у різних закладах освіти по всій Україні. З 2015 року було проведено 147 таких регіональних "міні-едкемпів".

18 березня 2020 року EdCamp Ukraine у співпраці з Prometheus та "Смарт освіта" за підтримки Міністерства освіти і науки та Міжнародного фонду "Відродження" провели для українських вчителів та вчительок національний вебінар з підвищення кваліфікації педагогів, який зібрав 4000 учасників.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme