"Переговори з бойовиками і Путіним": Турчинов відреагував на закиди Медведчука

Колишній секретар РНБО та в. о. президента України у 2014 році Олександр Турчинов повідомив, що під час виконання обов‘язків глави держави не вів переговори ані з російськими терористичними угрупованнями, ані з очільником Росії Володимиром Путіним

Журналіст відділу новин
"Переговори з бойовиками і Путіним": Тур…
Фото: Facebook Олександра Турчинова

Про це він написав у своєму Facebook, передає Depo.ua.

"Стосовно заяви Віктора Медведчука "про уповноваження його на переговори з бойовиками", хочу наголосити: під час виконання обов‘язків президента України я не вів переговори ані з російськими терористичними угрупованнями, ані з Путіним!" – написав Турчинов.

Він уточнив, що на початку військового конфлікту мав, як голова Верховної Ради, лише "дві розмови тільки з одним представником російського керівництва – головою Держдуми Наришкіним – 28 лютого та 1 березня".

"Під час цих телефонних розмов я вимагав припинити російську військову агресію проти України. Російське керівництво не визнавало мене виконувачем обов‘язків президента, називаючи очільником хунти, тому між нами ніяких переговорних позицій не могло було бути в принципі", – розповів Турчинов.

Він додав, що не давав також жодних доручень Медведчуку для участі в переговорах із російсько-терористичними угрупованнями.

"Навесні 2014 року у мене була зустріч з Віктором Медведчуком, якого привів до мене народний депутат України від Партії регіонів Нестор Шуфрич. Під час цієї зустрічі Віктор Медведчук повідомив мені, що Кремль вважає легітимним президентом виключно Віктора Януковича, не визнає мене керівником країни і не буде вести зі мною переговорів, тому що вважає очільником хунти, що захопила владу насильницьким шляхом, але він може передати будь-яку інформацію Путіну від мене", – пригадав політик.

Турчинов зауважив, що на це "сказав пану Медведчуку, щоб той передав Путіну, щоб Росія негайно звільнила Крим і припинила агресію проти України".

"Пан Медведчук перепитав: "А серйозно?". Я сказав, що це серйозно і інших пропозицій для Кремля в мене немає. Ще раз повторю: ніяких переговорних повноважень, поки я виконував обов’язки президента України, Медведчук не мав", – підсумував Турчинов.

"Переговори з бойовиками і Путіним": Турчинов відреагував на закиди Медведчука

Нагадаємо, 12 травня адвокати підсанкційного нардепа від ОПЗЖ повідомили, що Медведчук має прийти в Офіс генерального прокурора (ОГП) Ірини Венедіктової, аби взяти участь у слідчих діях, і "довести абсурдність усіх висунутих проти нього звинувачень". Згодом він таки прийшов до ОГП.

Там Медведчуку повідомили про підозру, після чого він офіційно набув статусу підозрюваного.

13 травня запобіжний захід Медведчуку обирав Печерський районний суд міста Києва. Прокуратура вимагала для Медведчука взяття під варту до 10 липня із правом внесення застави в 300 мільйонів 930 грн (майже 10 мільйонів євро).

Однак суд відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт.

Пізно ввечері 13 травня в будівлі поліції Києва на Медведчука за рішенням суду одягли електронний браслет. Тепер він не може відлучатися з дому і повинен весь час носити електронний засіб контролю.

Відомо, що 40 нардепів від ОПЗЖ готові були взяти Медведчука на поруки. Вони звернулися до суду із відповідними заявами. Однак під час засідання суддя В'ячеслав Підпалий відхилив клопотання сторони захисту щодо взяття Медведчука на поруки.

18 травня стало відомо, що захист Медведчука подав апеляцію на рішення суду про домашній арешт. Офіс генпрокурора також оскаржив рішення суду про домашній арешт Медведчуку.

21 травня Медведчук, підозрюваний у держзраді, розповів журналістам перед будівлею Апеляційного суду міста Києва, буцімто вів переговори з бойовиками ОРДЛО, оскільки його на це уповноважили спершу тодішній в. о. президента Олександр Турчинов, а пізніше п’ятий президент Петро Порошенко.

Довідка: 11 травня ЗМІ повідомили про обшуки в будинку народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука в Києві. У Службі безпеки України (СБУ) підтвердили цю інформацію для низки видань.

При цьому народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко уточнив, що обшуки в київському будинку Медведчука ініціювали в межах розслідування справи про видобуток газу в тимчасово окупованому Росією Криму.

Згодом генеральний прокурор Ірина Венедіктова повідомила, що підписала підозру в держзраді двом народним депутатам – "М і К". Повні прізвища парламентарів повідомлено не було, однак виходячи із обставин справи, йдеться саме про підсанкційних нардепів від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука й Тараса Козака.

Пізніше стало відомо, що Медведчука звинуватили у кількох епізодах, які можна кваліфікувати як "антиукраїнська діяльність". Зокрема, йшлося про родовише "Глибока", документацію по якому Медведчук передав окупантам, зекономивши їм роки і гроші, які вони б витратили на розробку цього родовища самостійно.

Також голова СБУ Іван Баканов звинуватив Медведчука у передачі на Росію секретної інформації про прихований підрозділ ЗСУ.

Крім того, Медведчук, за словами Баканова, намагався створити цілу мережу із завербованих на Росії українців, щоб вести через них російську пропаганду на території України.

Венедіктова уточнила, що у кримінальних справах, які порушили щодо Медведчука, фігурував і його соратник Тарас Козак. Він зараз, нібито, перебуває на Росії і в Україну може й не повернутися.

Читайте також: Дорогий видобуток та складна геологія: Що відомо про родовище "Глибока"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme