Перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС: Що може змінитися

У Брюсселі розпочався процес перегляду Угоди про асоціацію Україна-ЄС, який триватиме близько року

Перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС:…
Фото: Рixabay

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв'ю "Укрінформу", передає Depo.ua.

"Сама Угода переглядатися, звісно, не буде. Вона ухвалена, ратифікована і буде діяти", – уточнив він.

Шмигаль пояснив, що йдеться про перегляд та внесення змін у додатки до Угоди.

"Вони не потребують ратифікації ні європейського, ні українського парламентів, і на них сьогодні вся увага", – додав прем'єр.

За його словами, серед основних – додатки про так званий "промисловий безвіз".

"Це елемент розширення всеосяжної зони вільної торгівлі. У ньому є 25 принципових положень, з 18 протягом минулого року вже відбулися робочі наради та досягнуті домовленості. За іншими сімома ми ще працюємо. Сподіваємось, протягом 2021/22 років досягнемо згоди й стосовно цих положень, та врешті підпишемо усі необхідні додатки про повний промисловий безвіз", – наголосив очільник уряду.

Він також розповів про перегляд додатку №29, де йдеться про квоти та мита.

"Із нашим візитом фактично розпочався їхній перегляд. Я не можу вам сьогодні сказати, наскільки будуть збільшені ті чи інші квоти та, відповідно, зменшені мита, це процес всеохоплюючий, направлений на те, щоб в результаті забезпечити повноцінну торгівлю з Європою. Найближчими тижнями ми організуємо відповідні робочі групи на базі Міністерства економіки, торгових представників, це і буде конкретною роботою", – пояснив Шмигаль.

Крім того він зауважив, що все це – робочі процеси.

"Втім, я не очікую безнадійних для нас, назвемо це, кейсів. Звісно, ми готові, що в різних товарних групах, в різних галузях можуть бути нюанси, але щоб сьогодні говорити про передчуття проблеми, ні, такого нема", – підсумував Шмигаль.

Нагадаємо, раніше в Мінекономіки заявили, що на ЄС припадає понад 40% зовнішньої торгівлі України.

Читайте також: Перегляд Угоди про асоціацію: Зеленський назвав пріоритети подальшої співпраці з ЄС

Довідка: Переговори між Україною та Європейським Союзом щодо укладення нової посиленої угоди на заміну Угоди про партнерство та співробітництво розпочалися у березні 2007 року відповідно до Плану дій Україна-ЄС.

На саміті Україна-ЄС у вересні 2008 року в Парижі сторони досягнули домовленості, що нова посилена угода буде називатися Угодою про асоціацію.

Впродовж 2007-2012 рр. відбувся 21 раунд переговорів щодо Угоди про асоціацію та 18 раундів переговорів щодо розділу Угоди про створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

30 березня 2012 року відбулося парафування Угоди про асоціацію на рівні голів переговорних делегацій, а 19 липня 2012 року – парафовано розділ Угоди щодо створення зони вільної торгівлі.

З кінця 2012 р. до середини 2013 р. здійснювався офіційний переклад проекту Угоди українською і мовами держав-членів ЄС.

15 травня 2013 року Колегія Європейської Комісії ухвалила рішення рекомендувати Раді ЄС підписати Угоду, а також дозволити її тимчасове застосування до завершення процедур ратифікації державами – членами ЄС.

9 серпня 2013 року проект Угоди був оприлюднений на "Урядовому порталі".

6 вересня 2014 року Верховна Рада України та Європейський парламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

1 вересня 2017 року після тривалого процесу ратифікації Угода про асоціацію між Україною та ЄС набула чинності у повному обсязі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme