Парубій встановив дедлайн для схвалення Виборчого кодексу та оголосив "повну мобілізацію"

Голова Верховної Ради Адрій Парубій повідомив, що проголосувати за Виборчий кодекс народні депутати повинні уже в четвер, 11 липня

Про це він заявив під час погоджувальної ради в парламенті, передає Depo.ua.

"Я можу вже сказати відповідально графік розгляду правок до Виборчого кодексу. За нашим підрахунком і за тим темпом, яким ми ідемо по розгляду правок, ми зможемо вийти на схвалення рішення в четвер, 11 липня", – наголосив Парубій.

Він зауважив також, що, порадившись із комітетом Ради, передбачає, що народні депутати зможуть вийти на схвалення рішення 11 липня об 11:00.

"І в мене є заклик до всіх народних депутатів і особливо до голів фракцій: щоби ми змогли максимально мобілізувати в той день усіх народних депутатів України. Це буде наше, таке, заключне рішення Верховної Ради України цього скликання. І я переконаний – ми повинні пройти його гідно. Виборчий кодекс про відкриті списки – це той масштабний і об'ємний документ, над яким роками працювала і робоча група, і комітет, і я, як голова ВРУ. І тому я закликаю всіх у четвер прибути в Київ. Я оголошую повну мобілізацію, щоби ми змогли прийти до схвалення рішення щодо Кодексу про відкриті списки", – підсумував спікер.

Нагадаємо, 29 травня комітет Верховної ради із питань правової політики та правосуддя рекомендував Верховній Раді схвалити проект нового Виборчого кодексу у другому читанні перед позачерговими виборами до Ради.

6 червня Верховна Рада почала розгляд проекту Виборчого кодексу України про відкриті списки і розглянула менше 3% правок до нього.

Тоді ж у Раді нарахували 240 нардепів, готових голосувати за виборчий кодекс із відкритими списками.

Станом на 4 липня депутати розглянули 3000 поправок до Виборчого кодексу із 4568, що становить понад 65%.

Довідка: 7 листопада 2017 року Верховна Рада підтримала за основу законопроект №3112-1"Проект Виборчого кодексу України". 

Документ передбачає систему регіональних відкритих списків на виборах народних депутатів, а також 3% прохідний бар'єр у парламент. У процесі доопрацювання документа депутати подали понад чотири тисячі поправок.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme