Парубій розповів, чим загрожують Україні мирні домовленості

Екс-секретар Ради нацбезпеки і оборони України, кандидат в народні депутати від «Народного фронту» Андрій Парубій розповів про погрози на фронті та свою незгоду з політикою президента Петра Порошенка
Depo.Влада
10 жовтня 2014 21:48
ФОТО: depo.ua
Парубій розповів, чим загрожують Україні мирні домовленості
Парубій розповів, чим загрожують Україні мирні домовленості

В інтерв'ю «Главкому» Парубій заявив, що не був прихильником Мінської угоди навіть у той час, коли вона готувалася.

«Вважаю, що низка положень, які там є, - це положення, які можуть завдати країні збитків. Призначення виборів без контролю української влади може мати дуже поганий результат. Якщо згадати Абхазію або Південну Осетію - їх ніколи не визнавала Грузія. А тут вийде так, що вони проведуть вибори відповідно до українського законодавства без будь-якого контролю України як держави», - пояснив Парубій.

Він навів як приклад ситуацію в Горлівці, де неможливо забезпечити контроль над проведенням виборів.

«Ось в Горлівці був обраний мер - Клеп, єдиний у регіоні, який не був регіоналом. «Бєс» прийшов до нього, приставив пістолет до голови і сказав: пиши заяву. Потім прийшла місцева громада вимагати, щоб того мера повернули. Його повернули. Знову прийшов «Бєс», знову дістав пістолет. І в мене просто питання: хто в Горлівці переможе на тих виборах? Той, кого підтримує суспільство? Той, у кого більше пістолетів та автоматів? Останній. І ця людина ім'ям України носитиме звання мера Горлівки. І нам будуть розповідати, що потрібно враховувати місцеве самоврядування. Ніяких виборів у Горлівці, звичайно, не буде. І це ж можна сказати про будь-яке місто, що перебуває під окупацією Російської Федерації», - пояснив політик.

На його думку, «народна міліція» теж буде непідконтрольна Києву.

«Бандитські угруповання, а іноді й маніяки матимуть звання «народної міліції», і це буде відбуватися згідно з українським законодавством. Такі речі вважаю неприйнятними. І так само неприйнятним вважаю відведення артилерії і створення буферної зони», - вважає екс-глава РНБО.

Парубій впевнений, що Путіну вкрай важливо взяти кілька ключових інфраструктурних місць.

«Це аеропорт у Донецьку, Дебальцеве як ключова залізнична розв'язка і Маріуполь. На ці напрямки будуть спрямовані атаки. І відведення артилерії та важкої техніки може бути смертельно небезпечним для наших бійців, які перебувають там. Коли мова йде про буферну зону, про відведення техніки - не дай Бог, щоб це було зроблено в односторонньому порядку».

Як повідомляв ДеПо, згідно з Мінським протоколом, між українськими силовиками та бойовиками створюється так звана лінія розмежування сторін - наступальні бойові дії заборонені. Однак терористи постійно обстрілюють позиції військових, порушуючи умови перемир'я.