Парубій переграв Тимошенко в історії з науковцями

Протестуючі науковці під Верховною Радою, здавалося б, мала стати козирною темою для опозиції
Depo.Влада
19 квітня 2016 17:00
ФОТО: depo.ua
Парубій переграв Тимошенко в історії з науковцями
Парубій переграв Тимошенко в історії з науковцями

Сьогодні під стінами Верховної Ради пройшла чимала акція протесту працівників науки, що була організована профспілкою Національної академії наук України. На майданчику перед центральних входом до парламенту зібралося більше тисячі людей, які вимагали переглянути в сторону збільшення бюджет-2016 для науки.

Хто ініціював дану акцію насправді, наразі незрозуміло. Але деякі припущення можна зробити хоча б з того, що з політиків перед науковцями виступала тільки Юлія Тимошенко, яка випалила цілу тираду про те, як вона збирається їм допомогти. "Ми, "Самопоміч" та інші партії пішли в опозицію, але ми дуже обмежені (десь вже українці це чули раніше, - ред). Нам переворот, а особливо військовий не можна допустити. Ми будемо боротися стільки, скільки вистачить сил. Ми дамо їм джерела, причому навіть без прийняття будь-яких законів. Покажемо, як наповнити ці видатки і ми внесемо законопроект про зміни до держбюджету, який відповідає вашим вимогам", - понесло лідера "Батьківщини". Не виключено, що таким чином Юлія Володимирівна просто вдало підхопила тему. Тим паче, що останнім часом Тимошенко зачастила виступати під стінами ВР. Так, 15 березня вона виступала на мітингу фермерів під Радою, які вимагали повернення скасованої системи оподаткування. Тоді теж лунали полум’яні виступи ЮВТ – хоч землю як Ляшко не їла, і то – слава богу…

Втім, у ситуації з науковцями несподівано вдало себе повів новоспечений спікер Верховної Ради Андрій Парубій, який зустрівся з представниками профспілок разом з міністром освіти Лілією Гриневич, керівником бюджетного комітету ВР та представником парламентського комітету з питань науки і освіти. "Ми змогли узгодити питання по всіх позиціях, по яких звернулися профспілки до нас, що ми їх зможемо вирішити в той термін, який спільно узгодили під час внесення змін до бюджету", - зазначив Парубій.

Насправді, вийшло таким чином, що інформпривід, який мав зіграти на користь Юлії Тимошенко, повністю відійшов Парубію, який не розгубився у даній ситуації. Зрозуміло, що зміни до бюджету – це довге питання, яке може затягнутися на місяць-два. Спочатку Кабмін, потім профільні комітети і, в решті-решт – в зал. Однак тут явно в позитив зіграло те, що голові Верховної Ради вдалося швидко викликати до себе міністра освіти Гриневич, що лише додало зустрічі з науковцями певної легітимності.

Як би там не було, але враховуючи той факт, що Юлії Тимошенко, яка наразі пре буром, намагаючись заволодіти якомога ширшим електоральним плацдармом, втерли носа – це доконаний факт…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада