ПАРЄ відмовилася змінювати регламент на вимогу Росії

Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи відмовилося змінювати регламент асамблеї на вимогу росіян
Depo.Влада
10 жовтня 2016 11:36
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав голова української делегації у ПАРЄ Володимир Ар'єв, передає Depo.ua.

"Протести української делегації напередодні Бюро ПАРЄ спрацювали. Наразі Бюро відмовилось від ідеї просування нелегітимної і швидкої процедури зміни регламенту Асамблеї на догоду РФ", – повідомив він.

У той же час Ар'єв додав, що це рішення ще не є остаточним – російську пропозицію винесуть на дебати у політичні групи ПАРЄ.

"І залежно від результатів, питання буде винесено на Бюро ПАРЄ у п'ятницю. Але за таких обставин запланований проросійськими лобістами бліц-кріг стає майже неможливим. Тому вони починають говорити про політичний мораторій на заперечення повноважень делегаціям (читай РФ), який носить суто декларативний характер і проти якого треба боротись в діалозі під час сесії", – додав він.

Ар'єв вважає, що останні події в Алеппо, де російські літаки бомбардують мирних людей, а також висновки по МН17 "певним чином змінили настрої в ПАРЄ не на користь росіян".

Нагадаємо,  у 2014 році делегацію Росії позбавили права голосу в ПАРЄ через незаконну анексію Криму та військові дії на Донбасі. Однак у вересні кілька лідерів асамблеї відвідали Москву й отримали від росіян ультиматум про своє повернення. Як наголошував Ар'єв, вперше правила ПАРЄ пропонують змінити в інтересах однієї країни-члена, а не в інтересах всієї організації.

Зокрема, Росія наполягає, що після парламентських виборів до Держдуми асамблея не має права виставляти старі рахунки новій російській делегації. Цього тижня низка впливових осіб в ПАРЄ готові ініціювати зміну її правил таким чином, щоб зробити можливим повернення до складу асамблеї делегації РФ.

 10 жовтня у французькому Страсбурзі стартує осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи. Окрім іншого, будуть піднімати українське питання.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада