Парасюк "накапав" НАБУ на антикорупціонера Шабуніна

Народний депутат Володимир Парасюк звинувачує представників Центру протидії корупції в шахрайстві і хоче вигнати їх з НАБУ
Depo.Влада
6 квітня 2016 15:28
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в офіційному зверненні народного депутата до директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника з вимогою вжити заходів для негайного припинення повноважень шести членів Ради громадського контролю при НАБУ, передає depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

Зокрема, за даними Парасюка, голова правління "Центру протидії корупції Віталій Шабунін приховав наявність у нього земельної ділянки, отриманої в 2014 році, а також не вказав витрати на утримання нерухомості, що належить йому.

Крім того, за даними нардепа, член правління "Центру протидії корупції" Дмитро Шерембей не вказав у своїй автобіографії, що він був тричі судимий за крадіжку в особливо великих розмірах, з них два рази — з конфіскацією майна.

Також Парасюк вимагає дострокового припинення повноважень не тільки членів Ради при НАБУ, які подали недостовірну інформацію, але й інших представників громадської організації, які висунули Дар'ю Каленюк, Олександру Устинову і Андрія Марусова.

Окрім цього, нардеп заявив про "маніпуляції з боку керівництва НАБУ з тим, щоб ввести суспільство в оману і приховати інформацію про біографії і майновий стан членів Ради при НАБУ". Зокрема, за даними політика, раніше декларації про доходи та автобіографії членів НАБУ були розміщені на офіційному сайті органу.

При цьому після відкриття реєстрів нерухомості, коли з'явилася можливість перевірити достовірність зазначених у них відомостей, ця інформація з сайту зникла, додав парламентарій.

"Очевидно, що не Шабунін прибрав з сайту НАБУ свою декларацію або автобіографію члена правління "Центру протидії корупції" Шерембея. Шабунін міг тільки попросити зробити це Ситника, а вже директор НАБУ розпорядився видалити з сайту інформацію, компрометуючу так званих громадських активістів", - йдеться у зверненні Парасюка.

Він також підкреслив, що у разі, якщо Артем Ситник протягом 10 днів не "очистить" Раду при НАБУ від людей, які подали про себе недостовірну інформацію, депутат буде змушений звернутися з адміністративним позовом у суд, а також буде вимагати від Генеральної прокуратури України притягнути Артема Ситника до кримінальної відповідальності відповідно до ч. 1 ст. 351 КК України за невиконання посадовою особою законних вимог народного депутата України.

Нагадаємо, раніше очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив про переслідування з боку ГПУ та відкриття кримінального провадження стосовно організації.

Нещодавно активісти "Автомайдану", заявили, що Шабунін володіє земельною ділянкою під Києвом. За їх даними, 6 соток землі розташована в Бориспільському районі Києва в садівничому товаристві "Згода".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада