Парасюк і син Порошенка хочуть повісити у Раді карту-вишиванку (ФОТО)

У Верховній Раді зареєстрований проект постанови №2089а "Про розміщення полотна з вишитою картою України у сесійній залі Верховної Ради України"
Depo.Влада
17 червня 2015 14:53
ФОТО: depo.ua
Парасюк і син Порошенка хочуть повісити у Раді карту-вишиванку (ФОТО)
Парасюк і син Порошенка хочуть повісити у Раді карту-вишиванку (ФОТО)

Авторами документа виступили народні депутати від "Блоку Петра Порошенка Олексій Порошенко, Іван Мельничук, Юрій Макед і позафракційний нардеп Володимир Парасюк, передає depo.ua.

У пояснювальній записці зазначається: "Україна - разом!" - це гасло, яке супроводжувало всеукраїнське вишивання карти-оберега для нашої країни. Вишита карта України розміром 1,5х2 метри подорожувала Україною, об'їхавши всі області, і в кожній свою територію на зображенні карти вишивали всі бажаючі".

Ескіз вишивки створений з використанням прапорів усіх областей України та Меджлісу кримськотатарського народу. Вишивання проходило протягом тривалого часу (з 1 серпня 2014), вишивка проїхала усіма обласними центрами України, стартувала акція у Вінниці, завершилася в Києві 19 січня. Карту вишивали і в зоні проведення антитерористичної операції: у трьох містах Донецької області та в місті Сватове Луганської, була вона і на тренувальній базі "кіборгів" поблизу села Піски.

Всього в вишивання карти України приєдналося понад 6000 чоловік і було встановлено національний рекорд у номінації "Карта України, вишита найбільшою кількістю людей". Фіксація рекорду та нагородження відбулися під час презентації полотна 22 січня 2015 в День Соборності України.

"У сесійних залах всіх обласних рад розміщено прапори областей, тому буде цілком правильно, якщо головну сесійний зал країни, де працюють представники кожного регіону, прикрашала карта, на якій зібрані прапори всіх регіонів України. Ми переконані, єдине місце для вишитої народом карти - це сесійний зал Верховної Ради України. Адже жодна гіпсова або паперова копія карти України не володіє таким потужним народним духом, як карта, яку вишивали тисячі українців", - йдеться в документі.